DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook
Na zdj. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas konferencji prasowej z udziałem policji, przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz samorządu województwa mazowieckiego. Konferencja (w połowie lipca br.) miała na celu

Na zdj. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas konferencji prasowej z udziałem policji, przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz samorządu województwa mazowieckiego. Konferencja (w połowie lipca br.) miała na celu przedstawienie nowych czarnych punktów wodnych w woj. mazowieckim. Źródło zdj.: www.mazovia.pl


Tablica ostrzegawcza / mazowiecka policja

Nasze strony. Tam na pewno się nie wykąpiemy

Nowe „czarne punkty wodne”

Od 2009 roku władze Mazowsza wspólnie z mazowiecką policją cyklicznie przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Co roku na wodnej mapie Mazowsza pojawiają się miejsca szczególnie niebezpieczne – tam dochodzi do największej liczby wypadków. Gdzie w naszym regionie oznaczono nowe miejsca, w których nie wolno się kąpać? Jak wyglądają statystyki utonięć?

W tym roku na terenie Mazowsza pojawi się 8 nowych czarnych punktów wodnych. Najbliżej nas, w powiecie pruszkowskim, zostaną oznakowane dwa punkty (żwirownie) w Sokołowie. Czarno-żółta kolorystyka tablicy ostrzegawczej gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika – czytelność. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym miejscu. Środki na ich wyprodukowanie zapewnił samorząd Mazowsza. Natomiast miejsca, w których zostaną ustawione wytypowały, komendy: wojewódzka i stołeczna policji.

Czarne punkty w naszym regionie i jego bliskim sąsiedztwie

  • Powiat pruszkowski:

    • Gmina Bwinów: Moszna, stawy

Gmina Michałowice: Sokołów, żwirownie przy u. Żwirowej

  • Warszawa: glinianki Sznajdera, ul. Połczynska; staw Cietrzewia od ulic Cietrzewia, Dukatowej, Konewki, Zbocza Pana Tadeusza; zbiornik wodny przy ul. Dudziarskiej

Powiat warszawski-zachodni:

    • Gmina Błonie: Błonie, glinki przy ul. Lesznowolskiej

W tym roku na obszarze całego Mazowsza doszło już do 10 utonięć (stan na 30 lipca br.).

sytuacja W naszym regionie

Cieszą statystyki policyjne, jakie otrzymaliśmy z naszego obszaru. – Od 1 czerwca 2020 r. do 29 lipca br. Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach nie odnotowała utonięć na terenie powiatu warszawskiego zachodniego – poinformowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach.

Na terenie dzielnicy Ursus oraz Włochy m.st. Warszawy do chwili obecnej (29 lipca) nie odnotowano przypadku utonięcia – podał kom. Tomasz Smyl z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Równie dobre wieści przekazała nam kom. Karolina Kańka – oficer prasowy KPP w Pruszkowie. – Od czerwca 2020 roku na terenie całego Powiatu Pruszkowskiego (Gmina Brwinów, Michałowice, Piastów, Nadarzyn, Raszyn, Pruszków) nie odnotowano żadnego utonięcia.


Agnieszka Gorzkowska

MS 14–15/2020, 6 sierpnia
Czarne punkty wodne w naszym regionie
Fragmenty map woj. mazowieckiego oraz Warszawy z czarnymi punktami wodnymi
Opr. Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie