DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Motoambulans w PWZ

Dzięki wspólnej inicjatywie Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu i Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska do stacjonujących w naszym powiecie karetek dołączył Motoambulans. Warto dodać, że jest to pierwszy w województwie Mazowieckim motocykl ratunkowy pełniący służbę w ramach Systemu Ratownictwa Medycznego.

To innowacyjne rozwiązanie pozwala szybciej docierać do poszkodowanych np. w kolizjach drogowych i jeszcze szybciej rozpocząć udzielanie pomocy medycznej.

Fundacja „Ratownictwo Motocyklowe Polska” działająca w całym kraju uruchomiła już motoambulanse pełniące dyżury w Stacjach Ratownictwa Medycznego w województwie Łódzkim i Śląskim. Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji ogromną rolę we wdrożeniu motocykla ratunkowego w naszym powiecie odegrała otwartość Dyrektora PSRM Piotra Kosyla i chęć wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań znanych z innych krajów do Polskich realiów.

Motoambulase działają na zasadzie non-profit – wszystkie koszty utrzymania ponosi Fundacja, a ratownicy pełnią wolontaryjne dyżury zupełnie za darmo. Więcej o ich działalności można dowiedzieć się z ich profilu na facebooku, zachęcamy również do odwiedzania profilu Fundacji w serwisie Patronite, gdzie można wspierać finansowo ich działalność. Życzymy ratownikom bezpiecznej drogi na tym wspaniałym motocyklu i zawsze udanych interwencji ratujących życie potrzebującym.

MS 14–15/2020, 6 sierpnia