DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Drogi powiatowe

Powiat uzyskał dofinansowanie do przebudowy mostów!

Informowaliśmy już Czytelników, że Zarząd Dróg Powiatowych w połowie marca br. ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy mostów w Józefowie (gm. Kampinos) i w Lipkowie (gm. Stare Babice). Obecnie powiat otrzymał decyzję o dofinansowaniu przebudowy obu tych mostów – środkami w wysokości ponad 700 tys. zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. W związku z tym wyłoniono wykonawcę tego zadania. Wartość całej inwestycji wyniesie ok. 1,7 mln zł. Podpisanie umowy z firmą Alblu Sp. z o.o., która będzie realizować inwestycję, planowane jest za kilka dni, wszystkie prace będą wykonane w br.

Warto wiedzieć, że na moście w Lipkowie wykonana zostanie nawierzchnia z kostki granitowej i kamienne stylizowane balustrady z piaskowca. Obiekt poza funkcją przejazdową stanie się ciekawym elementem krajobrazu i będzie pełnił rolę tarasu widokowego na zabytkowy park. Uporządkowane zostanie także otoczenie wokół mostu, powstanie m.in. droga pożarowa na teren parafialny, który jest zabytkowym kompleksem dworsko-parkowym.

W Józefowie wraz z przebudową mostu planowane jest wykonanie nakładki asfaltowej na dojazdach do tego obiektu (dł. ok. 560 m).

Ruszyła rozbudowa ul. Górnej

Rozpoczęły się prace na ul. Górnej, są to obecnie roboty przygotowawcze do inwestycji, m.in.: wycinka drzew i przestawianie ogrodzeń. Główne roboty rozpoczną się niebawem, po wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu. Przewiduje się tam ruch wahadłowy i tymczasowe objazdy.

Przypominamy, że w ramach rozbudowy ul. Górnej, ZDP przewiduje: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni, budowę chodnika, zjazdów na posesje i odwodnienie. Długość modernizowanego odcinka wyniesie ok. 1,5 km. Wartość inwestycji to ponad 3 mln 100 tys. zł. Zadanie będzie współfinansowane przez Powiat WZ i gm. Błonie. Realizacja i zakończenie zadania planowane są w bieżącym roku.

Ulica 3 Maja w Izabelinie – nowy standard!

Szybko postępują prace na głównej arterii Izabelina. Wykonano tam już ok. 50% zaplanowanych prac. Drogowcy położyli pierwszą warstwę bitumiczną na odcinku drogi od ul. Tetmajera do ronda, na ukończeniu jest też ciąg pieszo-rowerowy na tym odcinku. Na drugim odcinku ukończona jest już ścieżka rowerowa i kanalizacja deszczowa. W połowie lipca drogowcy rozpoczęli prace dotyczące wymiany konstrukcji jezdni na odcinku od ul. Małachowskiego do ul. Szymanowskiego. Zorganizowano objazd dla autobusów komunikacji zbiorowej przez Stare Babice i ul. Sienkiewicza w Izabelinie. Objazd dla ruchu lokalnego przebiega ul. Szymanowskiego i ul. Jana Kazimierza. Drogowcy przepraszają za utrudnienia w ruchu, główne prace dotyczące nawierzchni powinny zakończyć się pod koniec wakacji.

Warto wiedzieć, że w ramach prowadzonej inwestycji Zarząd Dróg Powiatowych dodatkowo wykona sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Tetmajera, co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie.

Ta największa tegoroczna inwestycja na powiatowych drogach realizowana jest przy pomocy środków zewnętrznych z Funduszu Dróg Samorządowych

(4 mln 390 tys. zł.) oraz środków własnych PWZ i gm. Izabelin. Całkowity koszt inwestycji to ok. 5,4 mln zł, a łączna długość rozbudowywanego odcinka – 1280 m.

Przewidywane kolejne prace

ZDP uzyskał pozwolenie na rozbudowę kolejnych dróg, m.in. ul. Spacerowej w Borzęcinie Dużym, dł. ok. 1 km (gm. Stare Babice). W lipcu ogłoszony został przetarg wyłaniający wykonawcę tej inwestycji. Realizacja tego zadania będzie uzależniona od udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Stare Babice. ZDP planuje również wystąpić do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 4115W na odcinku o dł. ok. 2,3 km w m. Czarnów i Gawartowa Wola na terenie gm. Leszno oraz rozbudowy drogi powiatowej nr 4107W ul. Błońskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu tej drogi z ul. Strażacką w m. Bieniewice na terenie gm. Błonie z funduszu dróg samorządowych; wnioski będą przyjmowane na przełomie lipca i sierpnia. Realizacja tych zadań inwestycyjnych będzie uzależniona od pozyskania na jego realizację środków finansowych.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie także przetarg na wykonanie nakładek asfaltowych na drodze nr 4113W w miejscowościach Białuty i Wawrzyszew, (dł. ok. 1350 m) oraz na drodze nr 4119W – ul. Sochaczewskiej na odcinku od Umiastowa do Kaput (dł. ok. 400 m) w gm. Ożarów Maz. Zadanie finansowanie będzie przez PWZ, a jego wykonanie planowane jest jeszcze w br.

MS 14–15/2020, 6 sierpnia