DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Drodzy Mieszkańcy,

ze względu na stan zagrożenia epidemicznego zmieniamy sposób funkcjonowania urzędu. Chcemy pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronowirusa, ale też zapewnić ciągłość działania administracji. Sprawy będą załatwiane w ograniczonym zakresie. Wiele spraw urzędowych możecie załatwić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem tzw. profilu zaufanego (e-Puap), lub po prostu mailowo i telefonicznie. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Pamiętajcie, obecnie nie jest bezpieczne korzystanie z placów zabaw, siłowni plenerowych i innych obiektów, które gromadzą dużą liczbę osób. Musimy unikać dużych skupisk, aby chronić się przed zarażeniem.

W tym trudnym czasie nie zapominajmy o swoich sąsiadach, osobach starszych i potrzebujących. Postarajmy się im pomóc. Jeśli nie jesteście w stanie zrobić tego sami, zadzwońcie do dzielnicowego OPS. Nikogo nie zostawimy bez pomocy. Uważajcie na siebie i zostańcie w domu.

Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy 
Bogdan Olesiński

Szanowni Państwo,

w całej Polsce od 16 marca „zamknięte” są placówki oświatowe. Miały być niedostępne dla uczniów przez dwa tygodnie. Dzisiaj już wiemy, że termin otwarcia został przedłużony.

W Dzielnicy Ursus ta sytuacja także komplikuje sprawę prowadzenia nauczania. Niemniej w porozumieniu z dyrektorami (po konsultacji z Biurem Edukacji, a przede wszystkim z Prezydentem) zajęcia z uczniami odbywają się drogą elektroniczną. Nie jest to łatwa metoda, uczymy się tego i powoli dochodzimy do wprawy. Na dzień dzisiejszy jest to jedyna możliwość przekazywania wiedzy.

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus
m.st. Warszawy
Wiesław Krzemień

Szanowni Państwo,

ze względu na pandemię koronowirusa jesteśmy w nadzwyczajnej sytuacji. Musimy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego instytucje kultury w dzielnicy zostały zamknięte do końca kwietnia, a wszystkie wydarzenia do czerwca zostały odwołane. Jest to szczególnie ważne ze względu na seniorów, którzy są w grupie ryzyka. Została także zawieszona działalność placówek wsparcia dziennego. Wszystkie osoby, które korzystają z pomocy, zostały objęte stałym monitoringiem pracowników tych ośrodków. Obiady dowożone są do miejsca zamieszkania. Zamknięte są również oddziały biblioteczne, ale opłaty za dłuższe przetrzymanie książek zostaną anulowane.

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus

m.st. Warszawy Kazimierz Sternik

MS 5/2020, 26 marca 2020