DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Bezpieczeństwo na naszych drogach

gitd.gov.pl

Fotoradar dla Ursusa, światła w Michałowicach

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów. Usytuowane zostaną w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju – a w naszym regionie jedynie w Ursusie.

O planach rozbudowy systemu nadzoru nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz zmian prawnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa jego uczestników poinformował 17 stycznia 2020 r. wiceminister infrastruktury Rafał Weber. W wytypowaniu lokalizacji przeznaczonych do objęcia nadzorem pomógł Instytut Transportu Samochodowego, który pracował w konsorcjum z firmą Heller Consult. Fotoradar w Ursusie – jedyny w stolicy, zostanie zamontowany w Alejach Jerozolimskich (pomiędzy węzłem POW a skrzyżowaniem z ul. Gen. Sosnkowskiego i Bodycha. Instalacje nowych urządzeń rejestrujących rozpoczną się w IV kwartale 2020 r.

O fotoradar wnioskował także dla gminy Michałowice jej radny – Jarosław Hirny-Budka. Chciał, by został umiejscowiony przy ul. Ogrodowej. Poinformował w swoim internetowym wpisie, że jednak tam mają zostać zainstalowane światła.

Agnieszka Gorzkowska

MS 3/2020, 20 lutego 2020