DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Znicz Pruszków

Znicz Pruszków po spadku do II ligi miał walczyć o szybki powrót na zaplecze Ekstraklasy. Boisko jednak szybko zweryfikowało na co stać w tym sezonie podopiecznych trenera Żurawia. Żołto-czerwoni po 19 kolejkach mają 26 punktów i rundę jesienną kończą na 7 pozycji.


Zmiany, zmiany, zmiany...

Przyjście nowego trenera, Dariusza Żurawia, miało zwiastować lepszą, skuteczniejszą i twardszą grę piłkarzy. Zważywszy, że jeszcze pół roku temu obecny trener Znicza był asystentem Macieja Skorzy w Lechu Poznań. Oprócz trenera do klubu przyszło 12 nowych piłkarzy, w tym Marcin Smoliński, którego nazwisko kojarzyć będzie każdy kibic Legii Warszawa. Z klubu odeszły za to najważniejsze ogniwa, czyli Aleksander Jagiełło i Adrian Paluchowski. Brak tych dwóch piłkarzy, a szczególnie brak klasowego zawodnika, który wziąłby na swoje barki odpowiedzialność gry, a takim właśnie był Jagiełło, zdecydowanie odbija się na jakości obecnej drużyny.

Słaby początek...

Sezon dla piłkarzy Znicza nie rozpoczął się najlepiej. W pierwszych 5 spotkaniach zespół trenera Żurawia zdobył zaledwie 4 punkty, przegrywając m.in. z Gwardią Koszalin czy dobrze nam znanym MKS Kluczbork. Klub na dobre tory trafił dopiero po 10 kolejkach.

Mecz z drugim spadkowiczem Wisłą Puławy, który zakończył się remisem 1:1, otworzył żołto-czerwonym bramę do wspięcia się na wyższą pozycję w tabeli. To po tym meczu drużyna Żurawia utrzymała dotychczas swoją najdłuższą passę zwycięstw (3) – w tym wysoka wygrana 3:1 nad Radomiakiem Radom.

Znicz mógł jeszcze powalczyć o lepszą lokatę w tabeli, jednak mimo dobrych chęci piłka niejednokrotnie mijała bramkę rywali kończąc spotkania podziałem punktów.

Statystyki

Znicz po 19 spotkaniach zajmuje 7 pozycję z 26 punktami.

Na 19 spotkań żołto-czerwoni zwyciężyli 7 razy, 5 razy remisowali i 7 razy schodzili pokonani.

Łącznie strzelili 23 gole, tracąc przy tym 26.

Najlepszym strzelcem drużyny jest Patryk Kubicki z 5 bramkami, za nim Mateusz Stryjewski z 4 bramkami.

Najwyższe zwycięstwo padło 7 października w meczu z Radomiakiem Radom (3:1)

Największa przegrana padała 22 września w meczu z Wartą Poznań (0:3)

Najwięcej minut na boisku spędził napastnik Paweł Tarnowski (1670 min.)

Maciej Pietrzak

MS 20/2017, 14 grudnia 2017