DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

• Odsłon łącznie: 0
facebook

Znicz Pruszków uciekł ze strefy spadkowej

Znicz Pruszków vs GKS Bełchatów

2 września na stadionie w Pruszkowie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 odbył się mecz w ramach siódmej kolejki II ligi. Zespół Znicza Pruszków podejmował na własnym stadionie drużynę GKS Bełchatów. Podopieczni trenera Dariusza Żurawia nie spisują się w tym sezonie na miarę swoich możliwości – po 6 kolejkach zespół z Pruszkowa zajmował 16 pozycję w tabeli z dorobkiem jedynie 4 pkt. Drużyna z Bełchatowa natomiast 4 lokatę z 8 punktową przewagą nad drużyną Znicza. Nie jest to udany start sezonu spadkowicza z 1 ligi.

Początek meczu

Równo o godzinie 17:00 sędzia główny, Karol Rudziński rozpoczął mecz.

Pierwszą sytuację stworzyła sobie drużyna gości już w 6 minucie, na szczęście dla drużyny z Pruszkowa strzał był niecelny. W 31. minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się piłkarz GKS-u i tym razem drużynę gospodarzy przed utratą bramki uratowała poprzeczka. Osiem minut później w końcu doczekaliśmy się okazji dla gospodarzy, strzał z przed osiemnastego metra odbił przed siebie bramkarz, niestety napastnikowi nie udało się dobić tego uderzenia. Niespełna minutę później kontrowała drużyna z Bełchatowa, ale na posterunku był bramkarz żółto-czerwonych Michał Olczak, który popisał się piękną interwencją.  I tak zakończyło się pierwsze 45 minut, które nie należało  do zbytnio ciekawych.

Po przerwie

Po przerwie jak już padał strzał, to zamieniał się na bramkę. W 62. minucie piękne uderzenie z dystansu zamienił na gola Mateusz Stryjewski. Radość drużyny z Pruszkowa nie trwała jednak zbyt długo, bo 4 minuty później do wyrównania doprowadził Marcin Garuch po nieudanej interwencji Pruszkowskiego bramkarza, który nie zdołał czysto złapać uderzenia zawodnika GKS-u i wypuścił piłkę wprost pod nadbiegającego rywala. 78. minuta, akcja gospodarzy lewą stroną, po dośrodkowaniu piłkarza Znicza bramkarz gospodarzy wybija piłkę tuż przed Kamila Włodykę a ten nie marnuje okazji  i ofiarnym wślizgiem zamienia dośrodkowanie na bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Znicza Pruszków, dla którego było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Strzelcy bramek

Znicz Pruszków: Mateusz Stryjewski (62 minuta) i Kamil Włodyka  (78 minuta)

GKS Bełchatów: Marcin Garuch (66 minuta)

Podsumowanie

Na pomeczowej konferencji  trener  gospodarzy  Dariusz Żuraw podziękował swoim podopiecznym  za walkę do końca i za charakter.

Dzięki zwycięstwu Znicz uciekł ze strefy spadkowej i aktualnie zajmuje  13 miejsce. Na szczycie tabeli znajduje się Radomiak Radom z dorobkiem 19 pkt po 7 meczach.

Atrakcyjność spotkania w skali od 1–5 oceniłbym na 2.