DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook
***Kolejne wydanie już 22 lutego 2018***Kolejne wydanie już 22 lutego 2018***Kolejne wydanie już 22 lutego 2018***

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Powiatu Pruszkowskiego

Wraz z pierwszym śniegiem jaki według prognoz pogody utrzyma się dłużej niż kilka godzin Starostwo informuje mieszkańców, a szczególnie kierowców o przyjętych rozwiązaniach w zakresie odśnieżania dróg powiatowych w sezonie zimowym 2017/2018.  Łączny budżet na odśnieżanie 175 kilometrów dróg powiatowych jakim dysponuje Starostwo to 1 197 637,00 zł. Na dołączonych mapach poszczególnych gmin kolorem fioletowym zaznaczone zostały drogi powiatowe, których utrzymaniem zajmują się firmy wyłonione w drodze przetargów na zlecenie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

 

Miasto Pruszków i Miasto Piastów

W obu miastach przetarg na odśnieżanie dróg wygrał Miejski Zakład Oczyszczania (MZO) w Pruszkowie. Tym samym jedna firma odpowiada za odśnieżanie wszystkich dróg. To dobra wiadomość dla kierowców. Wszystkie drogi na terenie miast obsługiwane będą przez jedną, lokalną firmę z Pruszkowa. Wartość przetargu i środków przekazanych na utrzymanie dróg powiatowych na terenie obu gmin to 140 400,00 zł.

 

Gmina Brwinów

Gmina Brwinów jako jedyna na terenie Powiatu Pruszkowskiego w toku zawartego porozumienia i przekazanych środków w wysokości 255 877,00 zł w całości przejęła na siebie obowiązek utrzymania dróg na swoim terenie. Tym samym w zakresie obowiązku Gminy Brwinów jest utrzymanie zarówno dróg gminnych, jak i powiatowych.

 

Gmina Michałowice

Przetarg na odśnieżanie dróg powiatowych na terenie Gminy Michałowice wygrała firma Zakładanie i Konserwacja Zieleńców Danuta Hanna Brysiak z Piastowa. Wartość przetargu, a tym samym kwota przekazana na utrzymanie dróg na terenie gminy to 180 360,00 zł.

 

Gminy Nadarzyn i Raszyn

Odśnieżaniem dróg na terenie Gminy Nadarzyn w sezonie zimowym 2017/2018 zajmie się firma South Stream, która wygrała przetarg na odśnieżanie dróg na terenie dwóch gmin: Nadarzyn i Raszyn. Kwota przetargu to 621 000,00 zł.

Firma South Stream wygrywając przetarg o wartości 621 000,00 zł podjęła się odśnieżania dróg na terenie Gmin Raszyn i Nadarzyn. Wart zaznaczenia jest fakt, że decyzją Marszała Województwa Mazowieckiego w 2017 roku 8-kilometrowy odcinek przebiegającej przez Gminę Raszyn Alei Krakowskiej zmienił swoją kategorię. Będący do tej pory drogą krajową, fragment ważnej dla ruchu krajowego wylotowej arterii z Warszawy w kierunku Krakowa, od lipca stał się drogą Powiatową. Dla kierowców oznacza to przede wszystkim fakt, że droga nie będzie utrzymywana w standardzie dróg krajowych, ale jako droga powiatowa I kategorii. Mimo utrzymania drogi w najwyższej z przewidzianych dla dróg powiatowych kategorii kierowcy przyzwyczajeni do utrzymania jej w znacznie wyższym standardzie muszą być przygotowani na jego obniżenie. Zimowe utrzymanie 8 km odcinka tej drogi pochłonie niemal 1/3 całego budżetu przewidzianego na odśnieżanie wszystkich dróg w powiecie.

 

Przypominamy, że mieszkańcy chcący zgłosić konieczność i zapotrzebowanie na odśnieżanie mogą zrobić to telefonicznie wszystkim służbom mundurowym, jak również bezpośrednio do odpowiedzialnego pracownika Starostwa pod numerem: 602 393 644.

 

Dodatkowo uruchomiliśmy specjalny adres mailowy, pod który można wysyłać zgłoszenia:

zima@powiat.pruszkow.pl


MS 2/2018, 25 stycznia 2018