DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Ursusowskie Towarzystwo Sportowe „Akro-Bad”

ciągle na topie

W dniach 16–17 września w Białej Podlaskiej zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w akrobatyce sportowej. W zawodach wystartowało 20 zawodników ursusowskiego klubu.

Zawodnicy  potwierdzili czołową pozycję w Polsce zajmując 1 miejsce drużynowo wśród 17 klubów całej Polski, a nasze najlepsze zespoły zajęły czołowe miejsca w swoich kategoriach zaliczając świetny start. W konkurencji 3-ki kobiet Julia Galusiakowska – Nicola Hyżyk – Monika Siwołowska wygrały potwierdzając swoją dominację w tej konkurencji. Dziewczęta dołożyły złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów do zdobytego w czerwcu złota w kategorii seniorów. Będą reprezentowały Polskę w Mistrzostwach Europy rozegranych w październiku. W konkurencji 2-ki kobiet Nadia Jasińska – Wiktoria Winter zajęły 2 miejsce, a 2-ka męska Piotr Błesznowski – Patryk Dereniewski 3 miejsce.

W kategorii  juniorów 11–16 lat, 3-ka kobiet Karolina Kawalec – Emilia Tomaszuk – Maja Mickiewicz i 2-ka mieszana Mikołaj Wołoszyn – Ewelina Żuk zajęli drugie miejsce. W mistrzostwach swój start mieli również 2-ka męska K.Kędzierski – D.Klos (4 miejsce), 2-ka dziewcząt K.Pszczółkowska – N.Janiu (6 miejsce), 3-ka dziewcząt K.Błesznowska – J.Owczarz – Z.Gumowska (9 miejsce) i E.Sasimowska w skokach na trampolinie (9 miejsce).

KS

MS 15/2017, 28 września 2017

Na zdjęciu: Mistrzynie Polski Seniorów i Juniorów 2017 – trójka kobiet J.Galusiakowska – N.Hyżyk – M.Siwołowska