DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Ursus lepszy od Widzewa

1 maja we wtorek doszło do starcia pomiędzy Traktorkami a liderem rozgrywek III Ligi Grupy I – Widzewem Łódź.

Nie jest zaskoczeniem, że Łodzianie przyjechali w roli faworyta tych zawodów – w składzie występuje były król strzelców ekstraklasy Robert Demjan. Na trybunach zgromadziła się spora rzesza kibiców, wśród których można było spotkać takie znane osobistości w świecie piłki jak Paweł Janas czy Dariusz Dziekanowski. W początkowej fazie meczu było niewiele sytuacji bramkowych, zawodnicy czyhali na błąd przeciwnika i takowy nadarzył się w 21 minucie spotkania, kiedy to jeden ze stoperów Widzewa zagrał zbyt lekko futbolówkę do bramkarza. Czujny Maciek Mąka ruszył do końca za piłką i dograł ją wzdłuż bramki do Arkadiusza Ciacha, który pewnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Po straconej bramce Widzewiacy ruszyli śmielej do ataku. Na nasze szczęście w wyśmienitej formie znajdował się tego dnia golkiper Traktorków i ratował zespół przed utratą bramki. Na drugą połowę Widzew wyszedł jeszcze śmielej i od samego początku mocniej ruszył na Ursus.

W 77 minucie bramkę wyrównującą zdobył zawodnik przyjezdnych i na tablicy świetlnej wyświetlił się wynik 1:1. Gdy już wszyscy myśleli, że powtórzy się rezultat z pierwszego spotkania, w doliczonym czasie gry przepiękną akcję Traktorków z najbliższej odległości zakończył bramką Ciach, który dał zwycięstwo w arcytrudnym spotkaniu i tym samym skończył mecz z dubletem. Emocji podczas tych zawodów było co niemiara – piękne święto piłkarskie.