DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

V Bieg Veolia Ursus Biega zainaugurował Dni Ursusa 2017

Ursus biega, śpiewa i tańczy

V Bieg Ursusa zapoczątkował 27 maja 2017 r. wyjątkowo w tym roku okazałe i rozciągnięte na kilka majowych i czerwcowych weekendów obchody Dni Ursusa.

Bieg Veolia Ursus Biega, wpisał się już na stałe w tradycję masowych imprez sportowych w Polsce. Trasa biegu przebiega ulicami Ursusa. W tym roku start i meta umieszczone były w Parku Czechowickim, co spotkało się z zadowoleniem większości uczestników. Bieg jest rozgrywany w 4 konkurencjach i tym razem zgromadził ponad 330 zawodników i tłumy kibiców. Stawili się biegacze z całej Polski (Suwałki, Opole, Katowice, Radom, Skarżysko Kamienna, Piastów, Pruszków i wiele innych), a nawet z Ukrainy i Białorusi. Przygotowane zostało miasteczko biegowe, w którym czekało na kibiców i uczestników wiele atrakcji. Można było m. in. rozmasować zmęczone ciała oraz dokonać konsultacji z ekspertami, w razie potrzeby wykonać również badanie USG. Każdy mógł spotkać się ze specjalistami od zdrowego ciała.

Z roku na rok rekord ursuskiego biegu jest coraz bardziej wyśrubowany. W 2016 roku pierwszy zawodnik dobiegł do mety w czasie 32,56 min.

Do biegu... gotowi... START!

Tegoroczny bieg rozpoczęła wystrzałem z pistoletu Burmistrz Ursusa Urszula Kierzkowska, która wzięła udział w biegu w konkurencji Nordic Walking z numerem 1 na koszulce i w kategorii kobiet uplasowała się na 5 miejscu. Po biegu pozostawała nadal w doskonałej kondycji i natychmiast ruszyła w kierunku muszli koncertowej. W biegu na dystansie 5 km uczestniczył Norbert Pyza, kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursus. Jednak niekwestionowaną gwiazdą i maskotką imprezy była 13-letnia, niezwykle sympatyczna suka Tunia (numer startowy 334). Tunia zajęła 74 miejsce w kategorii open 10 km z czasem 49,42 min., ale wielu kibiców twierdzi, że wygrałaby wszystkie klasyfikacje, gdyby pan jej nie opóźniał. Ze swoim panem, Adamem Zaborskim z Pruszkowa, brała udział we wszystkich biegach organizowanych w Ursusie, a na przestrzeni 10 lat jest to już jej 184. bieg na terenie Polski na różnych dystansach.

Wyniki Veolia Ursus Biega 2017

Kategoria open 10 km

1. Pavel Vereckyi (nr 300) z Doniecka, czas 31,33 min.

2. Andrzej Starżyński (nr 331) z Klementowic, czas 31,34 min.

3. Aleksandr Kruchlenia (280) z Mińska, czas 31,34 min.

4. Przemysław Kaliński (303) z Ursusa, czas 36,19 min.

5. Valentyna Kiliarska (299) z Nikołajewa, czas 36,51 min.

6. Anna Łapińska (220) z Warszawy, czas  min.

Kategoria open 5 km

1. Damian Walczak (nr 92) ze Staszowa, czas 15,20 min.

2. Damian Drzewiecki (nr 58) z Piastowa, czas 15,24 min.

3. Leszek Kielak (nr 301) z Sulejówka, czas 19,19 min.

Kategoria Crossfit

1. Beata Oprzała (nr 113) z Crossfit Ursus, czas 43,16 min.

2. Piotr Oprzała (nr 114)  z Crossfit Ursus, czas 45,23 min.

3. Krzysztof Bernadzki (nr 6), czas 1.00,44 min.

Kategoria Nordic Walking

1. Arkadiusz Szlaga (nr 128) z Warszawy, czas 36,44 min.

2. Rafał Skwarski (nr 285) z Raszyna, czas 39,11 min.

3. Stanisław Jedynak (nr 138) z Raszyna, czas 40,37 min.

W klasyfikacji mężczyzn w wieku 50+ wygrał Kazimierz Radomski (nr 201) z czasem 43,10 min., a wśród kobiet 50+ zwyciężyła Renata Tula (nr 55) z czasem 50,41 min.

Kiedy przeglądaliśmy listy startowe, szukając uczestników z Ursusa, zwróciliśmy uwagę na numer 285. Srebrny medalista Nordic Walking Rafał Skwarski wpisany był jako zamieszkały w Raszynie, ale ponieważ pan doktor leczy zwierzęta w przychodni koło OSP w Ursusie, możemy przyjąć, że był również reprezentantem Ursusa.

Włodarze dzielnicy wręczali nagrody

Po zmaganiach sportowych, które zakończyli pomyślnie wszyscy uczestnicy, rozpoczęły się uroczystości na scenie niedawno pięknie odnowionej muszli koncertowej. Burmistrz Kierzkowska oraz jej zastępcy Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik wręczali nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Wśród wszystkich, którzy wrzucili losy, rozlosowane zostały 2 rowery. Losy wyciągała – przez dłuższy czas, ponieważ wiele osób wylosowanych było nieobecnych – trójka burmistrzów. W kolejnej odsłonie honorowani byli zwycięzcy tegorocznych rozgrywek Ursusowskiej Ligi Siatkówki. Burmistrzowie wręczali puchary i dyplomy.

Śpiewające zespoły, urzędnicy i Bogdan Borowski

Podczas trwania biegów na scenie wystąpił zespół IMEO. Popis dał również amatorski zespół utalentowanych muzycznie pracowników Urzędu Dzielnicy Ursus. Zespół pod kierunkiem znanej artystki Sary May rewelacyjnie zaśpiewał znane polskie utwory takie jak: Serduszko Puka, Sen o Warszawie, Takie Tango czy Być Kobietą. Urzędnicy dostali od licznie zgromadzonej publiczności owację na stojąco, ale mimo próśb o bis, zawstydzeni sukcesem uciekli ze sceny. Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Magierecka  Wydział Kultury, Dorota Tomaszewska Wydział Kadr, Anna Klorek Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia, Jacek Bachulski Delegatura Biura Organizacji Urzędu, Zofia Szymańska Wydział Budżetowo-Księgowy, Barbara Pasim Wydział Organizacyjny, Zdzisław Zawadzki Wydział Zasobów Lokalowych.

Koncert dał również Bogdan Borowski, założyciel i wokalista zespołu Milano. Przybyłą publiczność zaprosił do aktywnego udziału, z czego skwapliwie skorzystali i ruszyli do tańca w rytm przebojów.

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 10/2017, 8 czerwca 2017