DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

URSUS – Piłka siatkowa


ULS po kolejnej kolejce rozgrywek


W miniony weekend (1–2 kwietnia) zakończyła się kolejna kolejka weekendowych zmagań drużyn w profesjonalnej Ursusowskiej Lidze Siatkówki. Mecze Ligowe są świetnym i emocjonującym widowiskiem. Zawodników nie opuszcza dobry humor i sportowy duch walki. Każdy zespół ma swoich kibiców, którzy go dopingują i zagrzewają do boju. Drużyny w Ligach prezentują bardzo wysoki poziom. Same mecze odbywają się w przyjaznej atmosferze i według zasad fair-play.

KONIEC LIG ELIMINACYJNYCH

Po rozgrywkach eliminacyjnych do I Ligi weszły zespoły, które zajęły miejsca 1. i 2., do II Ligi weszły zespoły które zajęły miejsca 3. i 4. Zaś zespoły które zajęły miejsca 5. i 6. w swoich grupach eliminacyjnych zakończyły rozgrywki. W miniony weekend zakończyły się również zacięte mecze ostatniej grupy Ligi Eliminacyjnej Kobiet.

Zarówno w I jak i w II Lidze Męskiej znajduje się po 12 drużyn. Natomiast w I oraz II Lidze Damskiej znajduje się po 6 drużyn.

ZASADY MECZÓW LIGOWYCH

Walka w Ligach odbywa się na zasadzie każdy z każdym z zaliczeniem wyników meczów rozegranych z daną drużyną na wcześniejszym etapie rozgrywek. Pierwszy zespół z I Ligi automatycznie wejdzie do Ekstraklasy, a zespoły które zajmą 2. i 3. miejsce w I Lidze zagrają baraż o Ekstraklasę. Zespół, który zajmie 12. miejsce w I Lidze automatycznie spadnie do II Ligi, a 10. i 11. zespół zagra baraż o utrzymanie w I Lidze.
Podobnie sytuacja wygląda w II Lidze. Zespół, który zajmie 1. miejsce automatycznie wchodzi do I Ligi, a zespoły, które zajmą 2. i 3. miejsce zagrają baraż o I Ligę.

LIGOWI FAWORYCI

Faworytami poszczególnych Lig na dzień publikowania artykułu są zespoły:

Ekstraklasa: Plaża, 

I Liga Męska: Banana Volley, 

II Liga Męska: UKS Iskra Warszawa 1, 

I Liga Damska: AZS APS Warszawa, 

II Liga Damska: Amatorki.

MIEJSCE ROZGRYWEK

Rozgrywki Ligowe odbywają się na boiskach na terenie obiektów sportowych: Zespołu Szkół nr 80 przy ul. Orłów Piastowskich 47 oraz Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga 20 w Warszawie.

Rozgrywki w Ursusowskiej Lidze Siatkówki trwają do maja, a uwieńczeniem ULS są turnieje finalistów w FINAL FOUR o Mistrzostwo poszczególnych Lig.

MS 6/2017, 12 kwietnia 2017