DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Ursusowska Liga Piłki Nożnej – Jesień 2017

Rozgrywki Ursusowskiej Ligi Piłki Nożnej dobiegają końca. Jeszcze tylko została ostatnia kolejka IV ligi oraz dwa mecze I ligi.

 

I LIGA

W pierwszej lidze pozostały dwa mecze do rozegrania i są to mecze decydujące o mistrzostwie oraz o spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. W najbliższym czasie zagrają: Ochota z Drim Timem oraz Strefa Xero z Furious Pigeons. Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco, ponieważ również będzie to walka o koronę króla strzelców.

II LIGA

Druga Liga już zakończyła swoje zmagania.

Po jednej edycji gry w drugiej lidze na pierwszoligowy front powraca drużyna Spokojnie, która udowodniła, że jej miejsce jest w I ligowych szeregach. Na drugim miejscu, również premiowanym awansem do I ligi uplasowała się ekipa Dzikie Węże, która wzmocnieniami jakie poczyniła przed sezonem była jedną z silniejszych drużyn tej ligi. Na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa Włochowski Szpont i mimo wielkich chęci i aspiracji niestety nie dała rady awansować, ale na pewno jest to drużyna, która w przyszłej edycji będzie walczyć o najwyższe cele. Drużyna Przepiórki Włochy, po słabym początku rozkręcała się z meczu na mecz, ale niestety zabrakło kilku punktów w końcowym rozrachunku. Ekipa Wiki Team ma duże aspiracje, bo liczyła na awans, ale w tej edycji się nie udało. Spadkowicz z I ligi, drużyna Sevroll United choć przez pierwsze trzy kolejki była z kompletem zwycięstw, to w drugiej części sezonu już było tylko gorzej, a szósta lokata jest tego odzwierciedleniem. Siódme miejsce dla drużyny Gramynaawans to pozycja bardzo niska, ponieważ z takim potencjałem jaki w sobie mają, to walka o awans jest odpowiednim miejscem. Na ósmym miejscu mamy ekipę FC Srokosze&Regional i jest to drużyna połączona z dwóch ekip, jednak widzimy, że ta fuzja nie pozwoliła na wywalczenie lepszej lokaty jak tylko walka o utrzymanie. Spadek z III ligi zaliczyła drużyna Marines, choć lider klasyfikacji strzelców pochodzi z tej drużyny, to i tak to nie uchroniło przed degradacją. Na ostatnim miejscu uplasował się beniaminek FC Drewniaki, gdzie oddał dwa walkowery i w następnych rozgrywkach swoje występy zacznie od IV ligi.

III LIGA

Trzecia liga również już zakończyła swoje rozgrywki.

Ligę wygrała drużyna WPR, której bardzo zależało na awansie do II ligi i oczywiście tak się stało. Do drugiej ligi awansowała również drużyna Podaj Wynik i były to dwie najlepsze drużyny tych rozgrywek i zasłużenie awansowały, co widać w tabeli. Cztery drużyny mamy z taką samą ilością zdobytych punktów, a są to ekipy: Sudany Football Club, Szarańcza, Esportiva i Rossoneri, które przez całe rozgrywki prezentowały wyrównany poziom. Ekipa AC Rusiec zajęła dopiero siódme miejsce, a jeszcze nie tak dawno rywalizowała w II lidze. W drużynie FC Rabona gra najlepszy strzelec ligi, ale i w tym przypadku nie przełożyło się to na wyniki drużyny. Niestety spadek zaliczyła drużyna Los Bebechos, która walczyła o utrzymanie do samego końca, ale tym razem się nie powiodło. Drużyna Piramide została wycofana z rozgrywek ponieważ nie stawiała się na swoje mecze.

IV liga

W IV lidze została do rozegrania jeszcze ostatnia kolejka, ale już można gratulować zwycięstwa i awansu do III ligi drużynie Gladiators. Szanse na zajęcie drugiego miejsca dającego awans mają jeszcze trzy drużyny: Gunbal 3.0, White Fighters oraz FC Niedźwiedź. Zapowiada się zacięta rywalizacja pomiędzy tymi drużynami.


ULPN

MS 18/2017, 16 listopada 2017