DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

W sobotę 27 maja 2017 r. ulice Ursusa na chwilę przejmą biegacze


Tradycyjny bieg ulicami Ursusa rozpocznie oficjalne obchody dni dzielnicy. Blisko 350 biegaczy weźmie udział w Veolia Ursus Biega z okazji 40-lecia przyłączenia Ursusa do Warszawy. Z numerem „1” na liście startowej ruszy sama Burmistrz Dzielnicy – Pani Urszula Kierzkowska. Wszyscy sportowcy będą mogli się wykazać na dystansach 5 oraz 10 kilometrów, a nagrody przewidziano nie tylko dla najszybszych. W tym roku start oraz meta biegu znajdować się będzie w pięknym Parku Czechowickim, gdzie wydarzeniu będzie towarzyszyć część muzyczno-rozrywkowa – zagrają dla nas Bogdan Borowski i Zespół muzyczny FORTE.

Różnorodność dystansów i formuły biegu

Biegacze rozpoczną swoją przygodę w Parku Czechowickim. Długość jednej pętli trasy (patrz: mapa) wynosi 5 kilometrów. Uczestnicy sprawdzą się podczas jednego z czterech wariantów sportowych zawodów. Możliwy będzie bieg na dystansie zarówno 5-kilometrowym jak i 10-kilometrowym. Natomiast w opcji krótszej możliwy będzie bieg z elementami CrossFit „Workout run & fun” lub spokojniejsza wersja Nordic Walking. Każdy wariant da uczestnikom porządną dawkę wysiłku, a buzujące endorfiny wprawią wszystkich w dobry nastrój.

Nagrody nie tylko dla najszybszych

Uhonorowani zostaną nie tylko najlepsi zawodnicy wszystkich biegów. Każdy, kto dobiegnie do mety będzie mieć szansę na zdobycie nagrody! Organizatorzy ufundowali bowiem nagrody dodatkowe – dwa rowery marki Kross do rozlosowania spośród wszystkich, którzy bieg ukończą. To miła niespodzianka, ale i duża motywacja dla większości uczestników do pokonania całego wybranego dys­tansu.

A wśród biegaczy nie tylko ludzie

Razem z zawodnikami pobiegnie stała uczestniczka imprezy „Veolia Ursus Biega”, a mianowicie suczka o imieniu Tunia. Tunia, która ma już 13,5 roku, na początku mieszkała w Schronisku na Paluchu, ale później Pan Adam dał jej dom i swoje serce, a także zaraził pasją do biegania. W ten sposób ursusowski bieg, będzie prawdopodobnie 184 biegiem Tuni. Motto uczestniczki to „Przygarnij – nie kupuj”, a jej radosne usposobienie bez wątpienia zachęci mieszkańców Ursusa do opieki nad bezdomnymi psiakami.

Na koniec zabawa przy muzyce

Gdy wszyscy już dobiegną do mety, a najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni, rozpoczną się kolejne atrakcje – zarówno dla sportowców, jak i ich kibiców. Jedną z nich będzie zaplanowany na terenie Parku Czechowickiego koncert Bogdana Borowskiego. Jego piosenki do dziś bawią kolejne pokolenia fanów na różnego rodzaju imprezach. W latach 90. Bogdan Borowski był wokalistą zespołu Milano i współtwórcą takich utworów jak – Jasnowłosa, Bara, bara, O Tobie kochana, Jesteś moją naj, Kasiu Katarzyno, Puste Słowa – ówczesnych topowych przebojów disco polo.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Uwaga! Do biegu można dołączyć najpóźniej dzień przed samym wydarzeniem, kontaktując się bezpośrednio z organizatorami.

Marta Michalska

Zdjęcie: Organizator biegu
Fot. Jacek Sulewski