DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

URSUS. Wyjątkowa współpraca między klubami.

UKS Iskra Warszawa w III Lidze!

Z przyjemnością informujemy, że od nowego sezonu 2017/2018 seniorzy Iskry Warszawa, lokalnego klubu siatkarskiego z Ursusa, występować będą w rozgrywkach III Ligi!

Będzie to debiut na tym szczeblu rozgrywkowym dla naszej drużyny. Zarząd klubu zadbał również o odpowiednie wzmocnienia przed rozpoczęciem sezonu. Niewątpliwie największym transferem było podpisanie rocznego kontraktu z byłym reprezentantem Polski Marcinem Nowakiem. Marcin ma na swoim koncie nie tylko występy w kadrze narodowej, ale również czterokrotne Mistrzostwo Polski z drużyną AZS Częstochowa. Obecnie jest jednym z pomysłodawców programu „Gmina, dzielnica, miasto”, w ramach którego występujący w siatkarskiej ekstraklasie klub ONICO Warszawa zaprosił do współpracy lokalny klub siatkarski i dzielnicę Ursus. Stosowna umowa została podpisana w lipcu w obecności burmistrz Urszuli Kierzkowskiej.

W ramach podjętej współpracy między klubami w nadchodzącym sezonie sportowym odbędą się wspólne treningi, szkolenia, a dzielnica stanie się patronem meczu ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów, na który zawodników pierwszej drużyny wyprowadzą młodzi siatkarze UKS Iskry Warszawa. W ten sposób wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, w którym zmierzą się jedne z najlepszych klubów w Polsce.

Trenerem ONICO Warszawa jest Stéphane Antiga, były trener reprezentacji Polski, obecnie trener siatkarskiej reprezentacji Kanady, w drużynie gra wielu zawodników reprezentacji narodowej w piłce siatkowej.

Przed nadchodzącym sezonem pozostaje nam życzyć powodzenia i trzymać kciuki za dalszy rozwój oraz sukcesy UKS Iskra Warszawa!

UD Ursus Zespół Sportu i Rekreacji

MS 14/2017, 14 września 2017