DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

• Odsłon łącznie: 0
facebook
SPORT W URSUSIE

BADMINTON

Kolejny sukces! W dniach 11–14 maja br. w Suwałkach rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie.

Ursusowskie Towarzystwo Sportowe Akro-Bad reprezentowała trójka zawodników: Nina Żwan, Kacper Kopacz oraz Kacper Linke. Bardzo dużym sukcesem jest zdobycie przez Ninę Żwan srebrnego medalu w grze podwójnej kobiet (w parze z Zofią Tomczak AZS WAT Warszawa). Dziewczęta na turnieju były rozstawione z nr 1. W drodze do finału pokonały trzy pary deblowe. W finale przegrały z parą Zuzanna Luban (STB Energia Lubliniec) i Aleksandra Radziszewska (UKS Hubal Białystok) 21/15, 21/10. Szczęścia zabrakło męskiej części naszej reprezentacji. Kacper Linke w grze pojedynczej przegrał w pierwszej rundzie z rozstawionym z nr.2 Kajetanem Jeziakiem (PTS Puszczykowo). W deblu z Kacprem Kopaczem w 1/8 finału przegrali z parą Jakub Melaniuk (UKSB Milenium Warszawa) i Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce). Kacper Kopacz w parze z Niną Żwan ulegli w 1/16 finału parze Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) i Jessica Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec).

PIŁKA NOŻNA

Mamy medal!!! Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14 w mini piłce nożnej dziewcząt prowadzona przez Pana Rafała Pajnowskiego zajęła rewelacyjne II miejsce w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Bardzo dobra gra dziewcząt zaowocowała awansem do ścisłego finału. Do samego końca ważyły się losy złotego medalu, jednak to ekipa z Wawra zdołała strzelić zwycięskie bramki ustalając wynik w końcówce pojedynku na 5:3. Gratulujemy sukcesu!!! Oto „srebrny” skład SP14: Karolina Chutkowska, Amelia Druś, Gabrysia Możdżeń, Judyta Mucha, Martyna Reszka, Klaudia Tucholska, Marysia Wołoszyn, Ola Bazga.

KARATE

W dniach 28–30 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Świata World Shotokan Federation w Warnie, w którym rywalizowali sportowcy z 25 krajów. Możemy pochwalić się ogromnym sukcesem naszych reprezentantów Karate WKF Warszawa, którzy zdobyli łącznie 12 medali. Po jednym medalu złotym i srebrnym oraz 10 brązowych.

• Anita Białecka – III miejsce Kata Drużynowe Dziewcząt 12–13 lat i III miejsce Kumite Drużynowe Dziewcząt 12-13 lat,
  • Agnieszka Koryczan – III miejsce Kata Drużynowe Dziewcząt 12–13 lat.

Nie zawiedli również nasi „Mastersi” – Shihan Mirosław Boguski i Senesi Marcin Rozmus – zdobywając po dwa brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych Kata i Shobu Ippon Kumite.

Bezpośrednio po zwycięstwach w Bułgarii nasi reprezentanci udali się do seminarium w Przyjezierzu, Karate z Mistrzem Rudolfem Heijne 10 Dan Karate Shotokan. W trakcie seminarium troje z naszych najmłodszych zawodników wystartowało w turnieju Kata, zajmując I miejsce – Szymon Szczepański i II miejsce Aleksandra Rozmus.

Na koniec stażu odbył się tradycyjnie egzamin na stopnie mistrzowskie Dan, gdzie czarne pasy oraz tytuł „Sensei” (mistrz, nauczyciel) uzyskali: Krzysztof Niedolistek (egzamin zdany z wyróżnieniem), Jakub Koryczan (egzamin zdany z wyróżnieniem), Mariusz Kądziołka, Marcin Rozmus.

SZACHY

Szachowy klub UKS CZTERNASTKA może poszczycić się ogromnymi sukcesami zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Obecnie w Polskim Związku Szachowym zarejestrowane jest ponad 600 klubów. W tym roku nasz lokalny klub na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży rozegranej w Drzonkowie zajął II miejsce.

Ten ogromny sukces to zasługa ciężkiej pracy i determinacji naszych zawodników. Najlepszy wynik a zarazem I miejsce w grupie 12-latków zdobył nasz mieszkaniec Tymon Czernek. Natomiast Zuzia Rejniak zdobyła III miejsce w grupie dziewcząt do lat 12. W tym roku UKS CZTERNASTKA zagra wśród 10 zespołów w I lidze. Mamy duże nadzieje na awans do 10 ekstraklasy. Natomiast nasz drugi zespół rozegra zawody w II lidze. Nasi zawodnicy wywalczyli prawo startu na mistrzów świata w Brazylii, które rozegrane będą pod koniec sierpnia. Reprezentantem Polski na arenie światowej jest nasz podopieczny Tymon Czernek.

W mistrzostwach Mazowsza wśród Szkół Podstawowych w turniejach szachowych nasze szkoły wygrywały kilkakrotnie. Szkoła Podstawowa nr. 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego wygrały 3-krotnie. Zwycięstwa uczniów nie przełożyły się na występy w Mistrzostwach Polski Szkół z powodu braku funduszy. W związku z trudną sytuacją finansową i zaangażowaniu środków w rozwój szachowy przystąpiliśmy do projektu budżetu partycypacyjnego. Dając tym samym wsparcie szkól w sprzęt szachowy, zajęcia oraz udział w wyjazdy na Mistrzostwa Polski. Zgodnie z zapowiedzią minister edukacji Anny Zalewskiej od 1 września 2017 r. w szkołach podstawowych wprowadzana zostanie nowa podstawa programowa, m.in wzmocniona ma zostać nauka matematyki poprzez elementy gry w szachy.

Nasz klub UKS CZTERNASTKA działa wyłącznie dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy oraz Biura Sportu Urzędu m.st. Warszawy. Dlatego gorąco zachęcamy Państwa do wsparcia naszego projektu w głosowaniu do budżetu partycypacyjnego w dniach 16–30 czerwca.