DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook
***Kolejne wydanie już 22 lutego 2018***Kolejne wydanie już 22 lutego 2018***Kolejne wydanie już 22 lutego 2018***

Seniorzy Iskry wygrywają w IV lidze siatkówki!

Awans do play-off już pewny!

 

Seniorzy warszawskiej Iskry od tego sezony startują w mazowieckich rozgrywkach. 4 lutego drużyna rozegrała mecz w podwarszawskim Legionowie - ich przeciwnikiem była miejscowa Gwardia. Zawodnicy ursusowskiej drużyny chcieli w tym meczu pokazać przeciwnikom, że stracony set na własnej hali to był tylko wypadek przy pracy, natomiast zawodnicy z Legionowa walczyli o swoje pierwsze punkty w tym sezonie do ligowej tabeli.

Trener Iskry Warszawa, Arkadiusz Polkowski, już na odprawie przedmeczowej uczulał swoich zawodników, że przeciwnicy mają bardzo trudną zagrywkę na własnej hali i trzeba będzie skupić się przede wszystkim na przyjęciu zagrywki.  Jak się później okazało w tych słowach było dużo prawdy, ale po kolei…

 

Pierwszy set był bardzo wyrównany, obie drużyny grały punkt za punkt, przy okazji weryfikując dyspozycję przeciwników. Ostatecznie o wyniku seta zdecydowała większa liczba bloków zawodników Iskry oraz mniej popełnionych błędów własnych. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla Iskry.


Kolejne dwie partie padły łupem gospodarzy, którzy zaczęli posyłać na stronę Iskry bardzo trudne zagrywki. Serwisy gospodarzy, w ciągu tych dwóch setów, aż siedmiokrotnie wpadały w boisko Iskry. Dodatkowo trudny serwis przełożył się na większą liczbę błędów własnych Warszawiaków. Sety zakończyły się odpowiednio: 25:22 i 25:18 dla zawodników Gwardii.

To był już ostatni dzwonek dla drużyny Iskry – kolejny przegrany set oznaczałby porażkę. Zawodnicy zdawali sobie z tego sprawę. Początek czwartego seta to odbudowanie się siatkarzy gości. Od połowy seta zawodnicy Iskry włączyli jednak kolejny bieg, a set zakończył się wynikiem 25:16 dla Iskry, a o zwycięstwie zadecydować miał tie-break!

Już na początku decydującego seta zawodnicy Iskry wypracowali sobie 3-4 punkty przewagi i „dowieźli” tę przewagę do końca seta ostatecznie zwyciężając 15:11, a w całym meczu 3:2!!! Iskrę do zwycięstwa poprowadziła zespołowa gra i świetna współpraca środkowych z rozgrywającym! Jakub Kasperek zakończył mecz ze 100% skutecznością w ataku (na 9 prób), natomiast Filip Witkowski ze skutecznością 70% (przy 13 atakach).

Skład Iskra: Bereza (5 pkt), Ryczek(10), Kasperek(17), Korczyński(10), Rowiński(9), Witkowski(10), Brzózka (L) oraz Lupa(L), Romanowski(8), Domański(1), Zalewski, Kryziński

UMKS Gwardia Legionowo – UKS Iskra Warszawa

2:3

(23:25, 25:22, 25:18, 16:25, 11:15)


Po meczu drużyna gospodarzy musiała zadowolić się jednym punktem, a dzięki dwóm oczkom do tabeli drużyna Iskry umocniła się na trzeciej pozycji w swojej grupie jednocześnie zapewniając sobie awans do fazy play-off!

 

Na początku marca Iskra rozegra dwumecz z drużyną z Wyszkowa, który zdecyduje jaka będzie końcowa klasyfikacja. Przy dwóch zwycięstwach zawodnicy stołecznej drużyny awansują na drugą pozycję jednocześnie wywalczając lepszą pozycję startową przed fazą play-off!

 Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz

Iskra Warszawa – Camper Wyszków

do stołecznej hali
przy ulicy Orłów Piastowskich 47!

Mecz odbędzie się

14 marca o godzinie 20:30.

Dla kibiców przewidziane są niespodzianki!

Do zobaczenia na hali!