DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Książnica Pruszkowska poleca...

Scribo, ergo sum

Książnica Pruszkowska w swoim cyklu WSPOM­NIENIA PRUSZKOWSKICH ULIC, prezentuje najnowsze wydawnictwo – kolejny tom gawęd Tadeusza Huberta Jakubowskiego.


To szczególna książka w dorobku Tadeusza Huberta Jakubowskiego. Zawiera mniej humorystycznych „obrazków”, do których Autor zdążył nas przyzwyczaić; jest w niej za to więcej dłuższych wspomnień, tematycznie ułożonych rozdziałami: o starym Pruszkowie, o pruszkowskich cyklistach, pruszkowskich bohaterach Powstania Warszawskiego, harcerzach, „Zaniakach”. Są też rozdziały o Tworkach, o ulicy Topolowej, wspomnienia o sąsiadach, znajomych, żyjących i zmarłych... Ponadto wspomnienia z licznych okolicznościowych spotkań, uroczystości i imprez miejskich. Może jest  nieco mniej humoru, ale za to dużo życzliwego uśmiechu i ciepłych refleksji.

Tytułowe – SCRIBO, ERGO SUM – to zarazem credo ostatnich lat Tadeusza Jakubowskiego, które często powtarza w rozmaitych kombinacjach. Na przykład: „pisanie trzyma mnie przy życiu. W przeciwnym razie, dawno bym zdziadział”.

Nikt nie chce, żebyś zdziadział Tadziu – więc pisz, kurdelebele!!! Pisz!!!


Grzegorz Zegadło

MS 6/2018, 29 marca 2018