DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Pomoc w usuwaniu bólu


Osób w różnym wieku cierpiących na dolegliwości bólowe kręgosłupa przybywa w zastraszającym tempie. Terminy wizyt u lekarzy wydłużają się do kilku – kilkunastu miesięcy, ludzie narzekają na zdrowie po zażywaniu leków, często nieskuteczne okazuje się nawet leczenie sanatoryjne.

Mimo postępu medycyny akademickiej – nie wymyślono leku, który by „ustawił” wypadnięty dysk we właściwe położenie albo „zmusił” więzadła czy też mięśnie do „utrzymania” kręgosłupa, poszczególnych kręgów, stawów.

Nagłe lub przewlekłe bóle stawów (stawu łokciowego, nadgarstka), rąk, nóg, zaburzenia czucia, bóle i zawroty głowy, ograniczenia ruchomości barku, „piekące” plecy i wiele, wiele innych, jak np. dyskopatie czy przepukliny – utrudniają życie. Nierzadko to właśnie chory kręgosłup jest „sprawcą” tych dolegliwości. Bardzo często ratunkiem na nie stają się stale reklamowane przez środki masowego przekazu preparaty – bo to najszybciej, najprościej. Nie mamy jednak świadomości, jak opłakane mogą być tego skutki.

Kiedy boli ząb, powstał ubytek – nie leczymy go tabletką czy płynem do płukania – tylko udajemy się do dentysty. Analogicznie należy leczyć kręgosłup – u specjalisty.  

Informujemy Czytelników, że doskonałą metodą na pozbycie się przyczyn uciążliwych dolegliwości jest terapia fizykalno-manualna, jaką stosuje ośrodek NATURMED w Gołąbkach.

Postępowanie w ośrodku medycznym NATURMED jest następujące: najpierw bezpłatna wizyta kwalifikacyjna, na którą należy przynieść wyniki badań (rentgen, rezonans lub tomografię), aby ustalić na ich podstawie i po przeprowadzonym z pacjentem wywiadzie PRZYCZYNY dolegliwości oraz określić możliwości leczenia albo przeciwwskazania. Dopiero po takich ustaleniach można wykonać pierwszy zabieg dostosowany do danego przypadku, mając też na uwadze wiek pacjenta oraz ewentualne choroby towarzyszące.

Różnorodne, bezinwazyjne metody zabiegów stosowanych na problemy bólowe, np.: osteopatia, chiropraktyka ortopedyczna, specjalistyczne masaże, mobilizacja kręgów, stawów, mięśni i wiele innych – bardzo często ratują przed operacjami.

Z księgi wpisów ośrodka NATURMED:

Mam 71 lat, przepracowałam uczciwie prawie 50, a dziś stwierdzam, że to co mnie spotyka w przychodniach NFZ to chyba ukryta eutanazja. Uzyskać skierowania, leczenie – graniczy z cudem. Terminy b. odległe. Gdyby nie ten ośrodek NATURMED, pomocy bym nie miała. Pan Papajewski Wojciech pomógł mi jak nikt dotąd wrócić do sprawności bez bólu. Chodzę od ponad miesiąca bez laski.

Wacława T., lat 71


Ból, drętwienie rąk, sztywny kark. Nie mogłam drgnąć głową. Córka mnie czesała i ubierała. Lekami zniszczyłam wątrobę i nerki, wystąpiło nadciśnienie. Wszystko było nieskuteczne. Dopiero u Pana Papajewskiego otrzymałam wyzwolenie z bólu. Dziękuję całym sercem.

Maria z Sochaczewa, lat 49


Nikomu bym nie uwierzył, że można bez leków zlikwidować ból pleców i barku trwający ponad 3 lata. Nie mogłem siedzieć, prowadzić samochodu, spałem po 2–3 godziny, jadłem na stojąco, koszmar! A pan Wojciech Papajewski wyprowadził mnie z tego cierpienia. Jestem zachwycony i wdzięczny.

Wacław Lisiecki, 53 lata


Jestem lekarzem od 27 lat. Zawsze oburzały mnie tego typu praktyki. Dziś jednak chylę czoło przed panem Wojtkiem. Z zażenowaniem stwierdzam, że wszystkie metody szpitalne i ambulatoryjne nie dawały efektu na ból kręgosłupa szyjnego, barku i lędźwiowego. To co on zrobił, mnie zachwyca.

Internista, lat 56, Warszawa

MS 17/2017, 26 października 2017