DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

SPORT


Mistrzostwa Polski Karate WKF

W Mistrzostwach Polski Karate WKF wystartowało ośmioro zawodników z naszego klubu ATEMI Warszawa – Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Shotokan.

Srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Polski udało się wywalczyć w konkurencji Kata Drużynowe Juniorów i Kadetów drużynie w składzie: Łukasz Sulejczak, Krzysztof Niedolisek i Jakub Koryczan. 

Agata Boguska, która na co dzień jest naszą zawodniczką, ale niestety nie ma jej kategorii wiekowej w naszym klubie, wystąpiła z drużyną Harasuto z Łodzi i wywalczyła brąz w Kumite Drużynowym Juniorek, jednocześnie będąc blisko zdobycia medalu również indywidualnie. Warto wspomnieć, że ojcem Agaty jest Sensei Mirosław Boguski, który jest bardzo ceniony w świecie karate. Jako zawodnik wielokrotnie zdobywał tytuł Mistrza i Vicemistrza Świata w kata i kumite, na co dzień jest instruktorem w naszym klubie i posiada na swoim koncie następujące stopnie: 7 dan IKVCS, 6 dan Karate Shotokan oraz 6 dan Kempo Tai Jutsu.

O brązowy medal w konkurencji  Kumite Juniorów otarł się również Mateusz Frączek, który przez niefortunny splot okoliczności utracił zwycięstwo na dwie sekundy przed końcem walki. Pozostali zawodnicy nabrali nowych doświadczeń konfrontując swoje umiejętności z najlepszymi zawodnikami w Polsce.

Oczywiście gratulacje należą się również trenerom: Piotrowi Koryczanowi, Asmer Seta oraz Januszowi Harastowi.

Piotr Koryczan

MS 16/2017, 12 października 2017