DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Lato, lato, lato czeka...

Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez plenerowych w Pruszkowie. Występy przedszkolaków, pokazy taneczne ZTL Pruszkowiacy i Dance Imprerium, a na wieczór DJ C-bool.

W niedzielę 10 czerwca w Pruszkowie, po raz trzeci odbył się festyn pod tytułem Lato, lato, lato czeka... Jak co roku wydarzenie odbyło się w Parku Żwirowisko przy ulicy Antka. Po występach przedszkolaków, wszystkich przybyłych przywitali prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz zastępca prezydenta Michał Landowski.


Za co kocham Polskę?

W tym roku tematem przewodnim dla naszych przedszkolaków, było pytanie za co kochają Polskę.

Każde przedszkole miało za zadanie wymyślić pokaz artystyczny w formie piosenki, przedstawienia bądź tańca. Wszystkie placówki przedstawiły bardzo kreatywne występy. Jednak największe brawa otrzymało przedszkole nr 11 za miłość do Polskich kwiatów, które ukazali pięknym Walcem Wiedeńskim. W tym konkursie nie było przegranych, a każdy ośrodek otrzymał dyplom i słodkości.

– Najbardziej zachwycił mnie występ przedszkola, które jako powód miłości do naszego kraju, dało Roberta Lewandowskiego. Moim zdaniem trafione w punkt, szczególnie przed zbliżającym się mundialem – powiedział Pan Tomasz.

Po występach nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na ,,Najpiękniejsze legendy Pruszkowa” oraz zbiórkę baterii. Według jury, literackimi zwycięzcami zostało przedszkole ,,Levante” oraz Rafał z Przedszkola nr 6. Za to najwięcej baterii, bo aż 390 kg, zgromadziło przedszkole nr 12. Dla zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursach czekały: sprzęty muzyczne, zabawki oraz upominki.


Taneczne show

O godzinie 17 na scenie pojawił się Zespół Tańca Ludowego Pruszkowiacy, którzy zaprezentowali nam najpiękniejsze tance ludowe. Widzowie mogli podziwiać m.in. poloneza, oberka czy polkę. Oprócz głównego zespołu, na scenie pokazali nam się również młodsi przedstawiciele ZTL, którzy przypomnieli widzom jak piękne mamy pieśni ludowe.

– Wracamy do korzeni i tradycji, a tym bardziej podkreślamy nasz patriotyzm. Bardzo przyjemnie się tego słuchało i oglądało, a osobiście uważam że powinno być więcej ośrodków, gdzie uczyliby takiego tańca – stwierdziła Pani Dorota, mieszkanka Pruszkowa.

Pół godziny później poszczególne grupy taneczne z Dance Imperium zaprezentowały nam tańce nowoczesne. Na scenie wystąpiły również dziewczyny z formacji ,, FOLTEENS”, które będą reprezentować Pruszków na Mistrzostwach Europy.


Wieczór w rytmie... elektro

W tym roku Pruszków postanowił przybliżyć nam klimaty muzyki klubowej. O godzinie 19 na scenie jako pierwszy zaprezentował nam się DJ Marcus. Jednak to nie na niego czekali wszyscy fani elektronicznej muzyki. Główną atrakcję wieczoru był DJ C-bool. Oczywiście nie zabrakło takich hitów jak ,,Body & Soul”, ,,Never Go Away”, ,,Magic Symphony” czy ,,Wonderland”, do którego oficjalny teledysk po 3 miesiącach osiągnął ponad 40 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Producent muzyczny przyciągnął tłumy młodych ludzi, którzy bawili się w rytmach elektro do późnego wieczora.

 

Tekst i zdjęcia Maciej Pietrzak

MS 12/2018, 28 czerwca 2018