DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Dzielnicowi z Ursusa w ciągu nocy zatrzymali dwie osoby z narkotykami

Skuteczne działanie oraz doświadczenie dzielnicowych z komisariatu Policji Warszawa Ursus doprowadziło do zatrzymania dwóch osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Dodatkowo jeden z nich wsiadł za kierownicę posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze.

Dzielnicowi Komisariatu Policji Warszawa Ursus mł. asp. Artur Kiczuł oraz st. sierż. Rafał Jagiełło to funkcjonariusze, którzy po raz kolejny podczas swojej służby zatrzymują osoby, które są w posiadaniu narkotyków. Pierwsza interwencja miała miejsce kilka minut przed północą na ul. Hermana. Policjanci podczas kontroli parkingów zauważyli wybiegającą spomiędzy zaparkowanych samochodów młodą osobę, która wcześniej zaglądała do stojących pojazdów. Funkcjonariusze podjęli interwencję i wylegitymowali mężczyznę. 21-latek był zdenerwowany i nie potrafił logicznie odpowiedzieć, co robi w tym miejscu o tej godzinie. Dzielnicowi z uwagi na panujące warunki pogodowe postanowili doprowadzić mężczyznę do komisariatu. 35-latek słysząc, że zostanie poddany kontroli, wyjął z bielizny zawiniątko, w którym znajdowały się narkotyki. Po sprawdzeniu okazało się, że są to ponad dwie porcje marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Ursusie, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Po wykonaniu czynności z 21-latkiem dzielnicowi wrócili do swoich obowiązków i kontrolując parkingi na ul. Legnickiej zauważyli pojazd, który na widok radiowozu przyspieszył. Policjanci ruszyli za samochodem i zatrzymali jego kierowcę do kontroli. Dzielnicowi sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie i już wiedzieli, dlaczego usiłował uniknąć spotkania z mundurowymi. 36-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze, sprawdzając pojazd, znaleźli w nim torebeczkę z białym proszkiem. Mężczyzna został również zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie poddano badaniu zawartość ujawnionej torebki. Badania pokazały, że w torebeczce znajdowało się prawie 5 porcji mefedronu. 36-latek za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty, do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Odpowie za kradzież perfum

Policjanci pruszkowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem padły perfumy o łącznej wartości ponad 800 złotych. Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

8 lutego, przed godziną 20.00 dyżurny pruszkowskiej komendy otrzymał informację, o ujętym na kradzieży mężczyźnie. Policjanci udali się na miejsce i ustalili, że 35-latek włożył do plecaka cztery pudełka z perfumami, po czym opuścił linię kas. Został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany w ręce policjantów. Wartość skradzionego towaru to ponad 800 zł.

35-latek po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzut kradzieży, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany za kradzież kołpaków

Policjanci z nadarzyńskiego komisariatu zatrzymali sprawcę kradzieży kołpaków z volkswagena.

W Nadarzynie, na ul.Jaśminowej doszło do kradzieży czterech oryginalnych kołpaków z volkswagena. Po kilku dniach policjanci z nadarzyńskiego komisariatu zatrzymali 21-letniego mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna z zaparkowanego na osiedlowym parkingu volkswagena ukradł kołpaki, po czym dał je koledze na sprzedaż.  Pieniądze ze sprzedanego towaru miały trafić w ręce 21-latka. Po zebraniu materiału dowodowego sprawca usłyszał zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Przestępstwo kradzieży mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Miał przy sobie amfetaminę, mefedron i marihuanę

Policjanci ze starobabickiej „dochodzeniówki” przedstawili zarzut posiadania środków odurzających 34-letniemu mieszkańcowi gminy. Mężczyzna został zatrzymany po interwencji, jaką przeprowadzili funkcjonariusze z wydziału prewencji.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komendy w Starych Babicach patrolując rejon gminy podjęli interwencję wobec jej 34-letniego mieszkańca. W jej trakcie w kieszeniach odzieży mężczyzny ujawnili woreczki strunowe z zawartością białego i brunatnego proszku oraz suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że było to łącznie kilka gramów amfetaminy, mefedronu i marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Policjanci ze starobabickiej „dochodzeniówki” przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wpadli chwilę po włamaniu, zostali aresztowani

Dwumiesięczny areszt to środek zapobiegawczy, jaki sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów ze stołecznego wydziału kryminalnego.

Kolejni sprawcy włamań wpadli w ręce policjantów. Zatrzymania na „gorącym uczynku” dokonali kryminalni z Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze zauważyli znanych im z dokonywania innych przestępstw mężczyzn wychodzących z posesji na terenie starobabickiej gminy, którzy następnie odjechali w kierunku Warszawy. Chwilę po ich wizycie policjanci ujawnili uszkodzone okno balkonowe. Wewnątrz domu widoczne były ślady plądrowania. O wszystkim powiadomili dyżurnego, który na miejsce natychmiast skierował technika kryminalistyki oraz policjantów, których zadaniem było przeprowadzenie czynności procesowych oraz zabezpieczenie śladów przestępstwa.

Podczas, gdy gromadzony był materiał dowodowy, kryminalni udali się na teren Warszawy, gdzie przy wsparciu funkcjonariuszy ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali obu mężczyzn. W samochodzie, którym się poruszali ujawnili między innymi telefon komórkowy należący do osoby pokrzywdzonej. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Odpowiedzą teraz za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Dozór za kradzież katalizatora

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali dwóch obywateli Gruzji. Mężczyźni wpadli chwilę po kradzieży katalizatora.

Kilka minut po 23.00 dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca o dwóch mężczyznach, którzy kładli się na ziemię i zaglądali pod samochody. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Podczas penetracji terenu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym mieli się poruszać opisani przez świadka mężczyźni. W bagażniku mundurowi znaleźli katalizator samochodowy oraz narzędzia mogące służyć do jego demontażu. Na katalizatorze był jeszcze śnieg, co mogło świadczyć, że został chwilę wcześniej skradziony. Mężczyźni nie pamiętali jednak adresu, gdzie był zaparkowany samochód, z którego został wycięty.

Pomocy w poszukiwaniu pojazdu zaparkowanego przy pobliskich posesjach, w którym mogło brakować katalizatora, udzielili funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. W tym czasie, podczas czynności z zatrzymanymi mężczyznami, policjanci ujawnili zdjęcia w telefonie należącym do jednego z nich z adresami posesji, gdzie zaparkowane były inne pojazdy. Mundurowi sprawdzili te adresy. Okazało się, że pod jedną z posesji znajduje się auto, które nie posiada katalizatora. Pokrzywdzony o stracie dowiedział się od funkcjonariuszy.

Policjanci osadzili zatrzymanych w policyjnej celi. Następnego dnia obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży i przyznali się do popełnienia przestępstwa. Wczoraj decyzją prokuratora objęci zostali policyjnym dozorem.

PODZIĘKOWANIE DLA POLICJANTÓW Z URSUSA

Do Komendanta Komisariatu Policji w dzielnicy Ursus wpłynęło podziękowanie dla policjantów z komisariatu w Ursusie. Autorem listu była mieszkanka dzielnicy, która wyraziła swoje podziękowanie za działania, które doprowadziły do szybkiego odnalezienia jej ojca.Zebrał Tadeusz Kotus

MS 02/2021, 18 lutego 2021