DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Koszykarska reprezentacja Polski w Pruszkowie

W dniach 13 i 14 czerwca w Pruszkowie, reprezentacja Polski U20 rozgrywała mecze kontrolne, przygotowujące do mistrzostw Europy w dywizji B. Dwa mecze i dwa zwycięstwa – to bilans reprezentacji Polski w dwumeczu z drużyną Grecji. Polacy w środę pokonali zespół z południowej Europy 72:66, a dzień później 68:63.

W pierwszym spotkaniu to Grecja jako pierwsza wyszła na prowadzenie rzucając 9 pkt z rzędu. Polacy jednak skrupulatnie zaczęli odrabiać straty, co doprowadziło do uzyskania prowadzenia na początku drugiej kwarty. Bardzo dobra gra w obronie i większa ilość wygranych walk po tablicami, zagwarantowały Polakom zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem meczu był na codzień grający w Treflu Sopot Łukasz Kolenda, rzucając 26 punktów.

Na drugie spotkanie Grecy wyszli zupełnie odmienieni. Pojawił się pomysł na grę, były szybkie wejścia pod kosz i niezłe rzuty z dystansu, które nie pozwalały ani na krok odstąpić od Polaków. Drużyna trenera Frasunkiewicza, co prawda prowadziła przez 2 pierwsze kwarty, jednak na początku trzeciej to przeciwnicy zyskali przewagę (11-20). Polacy zaczęli częściej wchodzisz pod kosz, co doprowadzało do przewinień Greków i tym samym do rzutów wolnych. Szybkie skorygowanie taktyki pozwoliło zwyciężyć spotkanie w ostatnich minutach, jednak do ostatniej sekundy wszystko mogło się wydarzyć. W meczu bardzo dobrze spisał się środkowy Polaków Adrian Bogucki, uzyskując double-double (12ptk,10 zbiórek). Po meczach kontrolnych w Pruszkowie reprezentacja Polski wyruszyła na konsultację do COS OPO Władysławowo, gdzie rozegrają kolejne spotkania.