DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

III Bieg historyczny

Już w niedzielę 14 kwietnia 2018 o godz. 11.00 wystartuje III bieg z cyklu Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych 2018, tym razem na dystansie 966 m czym, jak nietrudno zgadnąć, upamiętniony zostanie Chrzest Polski.

Dla przypomnienia – biegi odbywają się w miesiącu upamiętniającym rocznicę, przy czym rok historycznego wydarzenia to zarazem dystans, jaki mają do pokonania zawodnicy.

Dwa pierwsze w tym roku biegi, które odbyły się w marcu poświęcone były pamięci Żołnierzy Niezłomnych (1963 m) oraz Polskiego Państwa Podziemnego (1945 m). Oba wygrał ten sam zawodnik – Paweł Krochmal, trener grupy Rozbiegany Piastów. Czy jest niepokonany, pokażą kolejne biegi. To wyzwanie dla kolejnych biegaczy.

Każdy może spróbować swoich sił, nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczy wejść na stronę www.mosir.piastow.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Tam też znajduje się lista startowa uczestników biegu.

W tym roku frekwencja dopisuje. Do pierwszego biegu zgłosiło się 113 zawodników, do drugiego – 127. Wszyscy na zakończenie biegu dostali pamiątkowe medale, a najlepsi w swoich kategoriach – puchary i różne nagrody rzeczowe.


MS 7/2018, 12 kwietnia 2018