DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Piastów


Hufiec ZHP dla WOŚP


Jak co roku Hufiec ZHP Piastów zorganizował Sztab na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegorocznym Szefem Sztabu została Skarbniczka Hufca pwd. Agnieszka Jarosz, a Burmistrz – Pan Grzegorz Szuplewski objął całe wydarzenie honorowym patronatem. Zebraliśmy w sumie 29.718,37 zł.

W organizację 26 Finału włączyli się również inni instruktorzy i harcerze naszego Hufca, strażacy z piastowskiej OSP, pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z jego Dyrektor Panią Wandą Przybylak.

Jeszcze przed Finałem, w piątek kwestowaliśmy na imprezie zamkniętej jaką był bal karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 3.

W niedzielę na ulice wyruszyło 34 wolontariuszy z puszkami: 3 drużyny harcerskie, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz osoby prywatne.

Oprócz nich, kilka osób kwestowało w Miejskim Ośrodku Kultury.

Nowością jaką zaproponowaliśmy mieszkańcom był terminal do kart płatniczych, w który wyposażona była wolontariuszka przyjmująca wpłaty za wylicytowane przedmioty.

W tym roku licytowaliśmy oprócz gadżetów przekazanych nam przez Fundację WOŚP przedmioty od darczyńców - ponad 20 lokalnych firm, biblioteki miejskiej oraz osób prywatnych. Z licytacji udało się nam uzyskać kwotę 3650 zł. Oprócz licytacji odbywającej się w sali kinowej MOK, na scenie swój program artystyczny zaprezentowały cztery przedszkola miejskie oraz solistki z Miejskiego Ośrodka Kultury. Konferansjerką i prowadzeniem licytacji zajęli się instruktorzy i harcerze piastowskiego Hufca ZHP. Wspólnie z naszym Sztabem w Miejskim Ośrodku Kultury swoje wydarzenia zorganizowały:

  • Półki do Spółki – można było u nich wymienić niepotrzebne już książki na inne

  • Graty z Chaty – tu każdy mógł przynieść zbędne, ale nie zniszczone rzeczy, a w zamian wybrać sobie coś innego.

  • PKP czyli Piastowski Klub Planszówkowy – można było przyjść całą rodziną pograć w planszówki.

Oczywiście można było też wrzucić coś do puszek i dostać serduszko.

W MOK mieliśmy jeszcze dwa stoiska obsługiwane przez instruktorów i harcerzy Hufca: punkt rejestracji dawców szpiku i „pchli targ”, który przyciągał głównie dzieci. Za datek do puszki można było wybrać sobie mniejszy lub większy drobiazg lub słodkie serduszko z musu owocowego – dar od Cukierni Olczak i Syn.

Mieliśmy w tym roku również sponsorów, dzięki którym nasi wolontariusze i komisja licząca cały dzień pieniądze z puszek nie byli głodni. Piekarnia Swojskie Wypieki i piastowski Top Market zapewnili produkty do przygotowania kanapek, a piastowska Pizzeria Corrado zapewniła obiad dla Sztabu.

Wieczorem na placu OSP dzięki strażakom zapłonęło ognisko dla mieszkańców. Oprócz pieczenia kiełbasek mieliśmy jeszcze piękny tort w kształcie serca przygotowany przez Cukiernię Olczak i Syn.

Na koniec, o godzinie 20:00 zebrani na placu OSP mogli obejrzeć przygotowany przez strażaków na Światełko do Nieba pokaz fajerwerków.

Agnieszka Jarosz

MS 2/2018, 25 stycznia 2018