DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

E-Rekrutacja w Ożarowie Mazowieckim


W Gminie Ożarów Mazowiecki rekrutacja do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I w publicznych szkołach podstawowych odbędzie się w 2018 roku po raz pierwszy elektronicznie.

Rodzice zapiszą swoje dzieci poprzez złożenie wniosku na platformie rekrutacyjnej bez konieczności przyniesienia papierowej wersji wniosku do przedszkola lub szkoły. Cały proces rekrutacji od strony rodzica został przemyślany tak, aby maksymalnie uprościć i przyspieszyć złożenie wniosku.

E-Rekrutacja to dosłownie kilka kroków do zapisania dziecka do przedszkola lub szkoły, jednak warunkiem złożenia wniosku jest założenie przez rodziców profilu zaufanego. Można to obecnie uczynić w kilku bankach świadczących usługi bankowości elektronicznej, a także bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim. Więcej informacji na temat profilu zaufanego można uzyskać na stronie pz.gov.pl. 

E-Rekrutacja jest częścią większego przedsięwzięcia Gminy, mającego na celu rozszerzenie zakresu usług dla mieszkańców, które mogą być świadczone elektronicznie, bez konieczności osobistego przybycia do Urzędu lub innej jednostki samorządowej.

E-rekrutacja to ułatwienie i przyspieszenie składania wniosków przez rodziców i opiekunów do przedszkoli i szkół, jak również zapewnienie jeszcze lepszej transparentności procesu rekrutacji. System bowiem nalicza automatycznie punkty, zgodnie z kryteriami ustawowymi i samorządowymi.

E-rekrutacja rusza 1 marca i potrwa do 30 marca 2018 roku.

Adres platformy rekrutacyjnej oraz przydatne wskazówki, jak krok po kroku przejść e-rekrutację będą publikowane na stronach szkół i przedszkoli oraz w Informatorze Ożarowskim w lutym 2018.

Biuro Oświaty

Gminy Ożarów Mazowiecki

MS 3/2018, 8 lutego 2018 r.