DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Dramatyczny mecz, wspaniałe zwycięstwo

 

W sobotnie popołudnie, 4 października 2017 r., Ursus pokonał Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:3.W ramach 15 kolejki rozgrywek III Ligi Traktorki zmierzyły się na swoim stadionie z drużyną z Nowego Miasta Lubawskiego. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:30, pogoda dopisała, a zawodnicy zaserwowali nam emocjonujące do samego końca widowisko.


Już od samego początku pierwszej połowy zawodnicy Ursusa wzięli się mocno do roboty i ruszyli z atakiem. Kilka ładnych i składanych akcji rozegrała ofensywna formacja gospodarzy. Muszyński strzałem z głowy obił poprzeczkę, Wolskiego strzał z pola karnego wybronił bramkarz, a wychodzącego na świetną okazję Szkopińskiego faulowali goście. Gra Traktorków naprawdę mogła się podobać, brakowało tylko przysłowiowej kropki nad „i”.

Korekty trenera Jakubowskiego poczynione w przerwie przyniosły upragniony skutek, bo już w 53 minucie spotkania Paweł Wolski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Świetnie odebrał piłkę Maciej Mąka, dokładnie dośrodkował na głowę kolegi, a w polu karnym Wolski strzałem z głowy dał prowadzenie. Chwilę później drugą bramkę dołożył Wolski, w sytuacji sam na sam minął bramkarza gości i strzałem do pustej bramki przypieczętował swoje drugie trafienie.

Potem do głosu doszli goście, najpierw Domżalski, potem Koziara, a na koniec Kuciński wpisali się na listę strzelców i wysłali Ursus z nieba do piekła. Brak koncentracji i kilka błędów i z prowadzenia 2:0 zrobiło się nagle 2:3. Sytuacja patowa, ale Traktorki po raz kolejny pokazały charakter i udowodniły, że się nie poddają.

W świetnej dyspozycji dnia był Paweł Wolski i to właśnie on zakręcił piłkarską karuzelą. W 3 minuty zaprowadził graczy Ursusa do piłkarskiego raju. Najpierw w 90 minucie strzałem z woleja wyrównał wynik spotkania, a na koniec ponownie z głowy dał Traktorkom zwycięstwo.

Bardzo cieszy gra i postawa Ursusa, emocje jakie nam dzisiaj zafundowali piłkarze wywołały uśmiechy na twarzach wszystkich kibiców. Ursus Warszawa – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:3 (0:0)

Skład: Haluch – Ślesicki, Kabala, Zawadka, Kołosowski – Muszyński, Sztybrych, Ćwik, Mąka (Koriazhow) – Szkopiński (Prusinowski), Wolski

Bramki: Wolski 53', 66', 90', 90+'.

KS Ursus

Zdjęcia Jacek Sulewski

MS 18/2017, 16 listopada 2017