DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Piastów. Puchary Grand Prix dla zwycięzców


BIEG NIEPODLEGŁOŚCI


W niedzielę 12 listopada odbył się Bieg Niepodległości zamykający tegoroczny cykl „GRAND PRIX PIASTOWSKICH BIEGÓW HISTORYCZNYCH”. W imprezie wzięło udział 73 zawodników, z których najszybsi byli Sylwester Kuśmierz (Markovi Biegacze) – wśród mężczyzn i Agata Pietraś (KB PLL LOT) – wśród kobiet.

Bieg Niepodległości – ostatni z 5 piastowskich biegów zaplanowanych na ten rok rozpoczął się równo o godzinie 11.00.  Jeszcze przed startem wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Zawodnicy mieli do pokonania 5-kilometrową trasę, która przebiegała przez PARK SOKORSKICH i ulice: 11 LISTOPADA – UJEJSKIEGO – SIENKIEWICZA – OGRODOWĄ – KASPROWICZA – UJEJSKIEGO – GODEBSKIEGO – ORZESZKOWEJ – KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI – 11 LISTOPADA – HARCERSKĄ – ORZESZKOWEJ – AL. TYSIĄCLECIA – kończąc się w miejscu rozpoczęcia biegu – na stadionie miejskim (MOSiR).

Dystans ten najszybciej pokonał Sylwester Kuśmierz z czasem 17,21 min., a Agata Pietras na mecie zameldowała się z wynikiem 20,37 min.

Na wszystkich uczestników na mecie czekały pamiątkowe medale i upominki, a dla najlepiej punktujących biegaczy w całym cyklu Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych – puchary.

– Bardzo się cieszę że udało się zrealizować ten pomysł. Idea sama narodziła się w ubiegłym roku w gronie pedagogów obecnej Szkoły Podstawowej nr 3, którzy chcieli uczcić rocznicę chrztu Polski. Inicjatywa ta bardzo dobrze przyjęła się wśród piastowian, co przyczyniło się do zorganizowania w ubiegłym roku biegu Pamięci Powstańczej Warszawy. Dlatego postanowiliśmy kontynuować biegi historyczne, które miały zachęcić osoby lubiące biegać do zainteresowania się historią. Przyczyniło się to do  stworzenia GRAND PRIX PIASTOWSKICH BIEGÓW HISTORYCZNYCH.  W tym roku biegów było 5, ale na przyszły rok zaplanowaliśmy wstępnie, m.in.: Bieg Solidarności, Bieg Monte Cassino, Bieg Żołnierzy Wyklętych. Bieg Niepodległości będzie oczywiście tym kończącym, tak jak w tym roku, cały cykl biegów, jednak mamy zamiar wydłużyć go do 10 km. Biegi tradycyjnie będą odbywać się w niedziele, o ile nie będą one przypadać na dni świąteczne  – powiedział burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli Arkadiusz Pajdosz i Anna Szewczyk. Zwycięzcy za zajęcie pierwszego miejsca w swoich kategoriach otrzymali puchary Grand Prix i bony o wartości 500 zł. 

Jak zapowiada burmistrz Szuplewski, następna edycja biegów rozpocznie się biegiem Żołnierzy Niezłomnych już 11 marca 2018 roku.

Tekst i zdjęcia Maciej Pietrzak

MS 19/2017, 30 listopada 2017

 

 

Zobacz galerię zdjęć z biegu niepodległości