DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci z domu

Przypominamy, że Warszawiacy mogą bez problemu i za darmo pozbyć się starego lub zużytego dużego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 22 333 00 albo wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.elektrosmieci.pl i umówić się na odbiór w dogodnym terminie. Program prowadzony jest przez ElektroEko Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. Jego partnerem jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

W ramach programu warszawiacy mogą oddać duży sprzęt AGD i RTV, taki, jak np.: pralki, lodówki, telewizory powyżej 24 cali, kuchenki elektryczne, czy też zmywarki. Przy okazji odbioru dużych elektrośmieci można też oddać drobny sprzęt. Sprzęt powinien być odłączony, opróżniony i przygotowany do transportu. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Sprzęt jest odbierany bezpośrednio z domu bądź mieszkania, bez konieczności jego wynoszenia.


W Ursusie

Dodatkowo w każdą sobotę w Ursusie w godzinach od 10 do 14 działa punkt zbierania elektrośmieci zlokalizowany przy pl. Czerwca 1976 nr 1 (przy Urzędzie Dzielnicy), w którym można pozbyć się bezpłatnie wszelkich elektrośmieci oraz baterii.

W innych warszawskich dzielnicach

Wykaz punktów zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w innych dzielnicach można znaleźć na stronie:

https://czysta.um.warszawa.pl/documents/10181/0/elektroeko%20wykaz%20maj%202017.pdf


Elektrośmieci to wszystkie niedziałające, popsute lub już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub baterie.Selektywna zbiórka tego typu urządzeń jest niezbędna, ponieważ zawierają one szkodliwe substancje, jak na przykład rtęć i freony. Substancje te mogą przenikać do gleby, wód gruntowych lub atmosfery i stanowić zagrożenie dla środowiska, a przez to dla życia i zdrowia ludzi. Należy również pamiętać, że pozbywanie się elektrośmieci w sposób niezgodny z prawem lub ich nielegalny demontaż jest zagrożony karą grzywny do 5 000 złotych.

MS 7/2018, 12 kwietnia 2018