DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Akademia Bezpieczeństwa w SP 4

21 listopada 2018 r. za sprawą Fundacji PZU  Szkoła Podstawowa nr 4 w Piastowie zamieniła się w Akademię Bezpieczeństwa. Szkolne sale zostały podzielone na strefy: pierwszej pomocy, teatru i bezpiecznego dorastania. W sali gimnastycznej powstała strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki.  Jakie wrażenie na dzieciach zrobiło to przedsięwzięcie, najlepiej oddają wspomnienia uczennicy klasy 4a Zosi Dąbrowy:

Dziś do naszej szkoły przyjechała Fundacja PZU. Na początku spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Zostało tam zorganizowane miasteczko drogowe. Musieliśmy przejechać na rowerze przez tor przeszkód. Następnie chodziliśmy po minidrodze. Były na niej znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejście dla pieszych oraz rondo. Pan policjant wyjaśnił nam zasady poruszania się po skrzyżowaniu. Następnie niektóre dzieci miały przejechać na hulajnodze wyznaczoną drogę. Pozostali odgrywali rolę pieszych. Na koniec była  fotobudka. Wybieraliśmy sobie kapelusze, kolorowe włosy, czapki i tak przebrani robiliśmy pamiątkowe zdjęcie. 

Potem przeszliśmy do strefy pierwszej pomocy. Obejrzeliśmy film na ten temat, następnie  pod kierunkiem ratownika medycznego  uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy. W kolejnej sali czekały nas zajęcia plastyczne.  Na stolikach rozłożone były  puzzle, krzyżówki i kolorowanki. Po wykonaniu zadań przeszliśmy do strefy teatru, aby obejrzeć przedstawienie ostrzegające przed zagrożeniami płynącymi z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz przyjmowania „cukierków” nieznanego pochodzenia.

Bardzo mi się podobał ten dzień w szkole. Mam nadzieję, że częściej będą takie spotkania.”

Dyrektor oraz cala społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 serdecznie dziękują Fundacji PZU oraz Funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji i Komendy Policji w Piastowie za zorganizowanie Akademii Bezpieczeństwa w naszej placówce.

UM Piastów

MS 21/2018, 6 grudnia 2018