DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Basia Kędzior – Ursuska Mistrzyni Europy

Basia jest uczennicą drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Ursusie, ma zaledwie 7 lat, a na swoim koncie niemałe sukcesy sportowe.

Dziewczynka trenuje akrobatykę na szarfach, bardzo wymagającą dyscyplinę, która łączy elementy akrobatyki, tańca i sztuki cyrkowej. Akrobacje wykonywane przez Basię kilka metrów nad ziemią są nie tylko widowiskiem sportowym, ale także teatralnym. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 5 lat i od tej pory niestrudzenie trenuje i rozwija swoje umiejętności. Zawodniczka nie ogranicza się do treningów akrobatycznych, dużo czasu spędza także na treningach judo, gdzie – jak sama zauważyła – uzupełnia swój trening o elementy siłowe. Niesamowite jest to, że mała dziewczynka jest tak bardzo świadoma zarówno swojego ciała, jak i zmian zachodzących w ciele i psychice na skutek ćwiczeń. Basia jest zawodniczką, która startuje w kategorii 6–9 lat. Zarówno podczas Mistrzostw Polski jak i Europy rywalizowała z dziewczynkami starszymi od siebie.

W czerwcu tego roku stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski w Akrobatyce Powietrznej. Trzy miesiące później, zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w tej samej dziedzinie. Była tym samym najmłodszą reprezentantką i w konsekwencji najmłodszą medalistką w polskiej kadrze.

Aktualnie Basia poszerzyła swój trening także o klasyczną akrobatykę sportową pod okiem trenerów z klubu UTS Akro-Bad. Po sukcesie na arenie europejskiej czeka na Basię kolejne wyzwanie – już w połowie grudnia we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej, na które nasza mała reprezentantka otrzymała kwalifikację.


Mamy nadzieję, że sukcesy naszej siedmioletniej reprezentantki z Ursusa zachęcą inne dzieci do gimnastyki oraz aktywności. Trzymamy kciuki podczas zbliżających się Mistrzostw Świata oraz gratulujemy dotychczasowych sukcesów!

MS 20/2018, 22 listopada 2018