DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

• Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wieści z ligowych boisk

Koszykarki UKS 4 Ursus występujące w II lidze wygrały drugi mecz z rzędu, a tym razem pokonały SKS 12 Warszawa 71:70. Był to już trzeci mecz na wyjeździe. Pierwszy mecz przed własną publicznością w „twierdzy Konińska” dziewczyny rozegrają 3 listopada o godz. 12.00, a ich rywalkami będą koszykarki Huraganu Wołomin.

W dobrych nastrojach wrócili także piłkarze KS Ursus Warszawa, którzy po zaciętym meczu pokonali na wyjeździe Victorię Sulejówek 2:1. Gole strzelili Filip Dziełak i Paweł Wolski. Był to pierwszy mecz Traktorków pod wodzą nowego trenera Arkadiusza Modrzejewskiego. Zdobyte punkty są bardzo ważne, bo Traktorki w dalszym ciągu znajdują się blisko końca tabeli.

Zwycięski debiut ursusowskich siatkarek! 3:0 (25:16,25:10,25:11).

Silna i stabilna zagrywka, dynamika w obronie oraz skuteczne ataki – tak można opisać debiut ursusowskich siatkarek w III lidze mazowieckich rozgrywek kobiet. W sobotę zmierzyły się na własnej hali z bardziej doświadczoną drużyną UKS Esperanto Warszawa. Ten mecz to absolutna dominacja naszych debiutantek, dzięki czemu Iskra Warszawa rozpoczyna sezon z kompletem punktów ligowych.

Debiut w lidze łączy się zawsze ze stresem i nerwami – można to było zauważyć w pierwszym secie meczu, gdy ursusowskie zawodniczki dopiero rozgrywały się i oswajały z parkietem. Mimo wszystko stabilnie wygrały pierwsze stracie 25:16, a na drugi set – weszły już pewne siebie i absolutnie zdominowały przeciwniczki do 10 punktów. Trzeci set to potwierdzenie znakomitej formy naszych siatkarek i wygrana do 11. Dziewczyny pokazały na boisku dojrzałość i opanowanie, przy jednoczesnej znakomitej formie siatkarskiej.

– Ten mecz to po prostu rewelacja. Dziewczyny dały z siebie wszystko i zagrały piękną siatkówkę, nie pozwalając przeciwniczkom odeprzeć naszej dominacji – powiedział po meczu Seweryn Galwas, trener drużyny kobiet UKS Iskra Warszawa. Drużyna kobiet została założona we wrześniu 2018 roku i debiutuje w mazowieckich rozgrywkach III ligi kobiet. W turnieju przedsezonowym dziewczyny wywalczyły srebro, a w pierwszym meczu ligowym zainkasowały 3 punkty za wygraną 3:0. – Nie oznacza to, że spoczywamy na laurach. Przed nami kolejne treningi, sparingi, no i mecze ligowe – podkreślił trener seniorek. Prezes UKS Iskra Warszawa, Maciej Karczewski, dodał – Ogromnie cieszy, że do ursusowskiej siatkówki i różnych grup wiekowych zawodników, dołączyliśmy rozgrywki kobiece. Panie udowadniają, że było warto!

Najbliższy mecz ligowy siatkarki rozegrają 28 października w Piasecznie. Na ursusowski parkiet wrócą natomiast już 18 listopada, rywalizując z drużyną GLKS Nadarzyn.

Zapraszamy do kibicowania!

Skład meczowy podczas debiutu: Angelika Cira, Katarzyna Pawłowska (atak), Małgorzata Gryziak, Urszula Wojtach, Oliwia Raciborska, Anna Szumska (przyjęcie), Marta Bylina, Natal Płaszczyca (libero), Dominika Saide, Anna Tustanowska, Marta Piwowar (środkowe bloku), Aleksandra Kobylińska, Karolina Pietraszek, Magdalena Turkot (rozegranie).