DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wakacje w gminie Michałowice

Strefy rekreacji dla dzieci, kiermasze rękodzieła i kino plenerowe – to atrakcje wakacyjne, które zaproponowała gmina Michałowice swoim mieszkańcom.

27 czerwca na terenie przez Urzędem Gminy w Regułach odbył się pierwszy z pięciu zaplanowanych Kiermaszów Rękodzieła i Rzemiosła. Swoje wyroby zaprezentowało ponad 30 wystawców, zarówno z gminy Michałowice, jak i okolic. Odwiedzający mogli zakupić m.in. biżuterię, makramy, ręcznie malowane filiżanki, zabawki, ceramikę, a nawet obrazy olejne i akwarele.

W tym roku gminie udało się także zorganizować strefy rekreacji w ramach akcji „Aktywne Wakacje”.

Atrakcje dla dzieci są dostępne przez całe wakacje, od poniedziałku do soboty, naprzemiennie w trzech miejscowościach: Komorowie, Michałowicach oraz Regułach. Dzieci mogą korzystać m.in. ze ścianki wspinaczkowej, dmuchanej zjeżdżalni, zajęć z dogoterapii, zajęć z instruktorami różnych sportów i ratownikami GOPR. Codziennie odbywają się także gry zespołowe i planszowe, zajęcia plastyczne oraz animacje dostosowane do wieku.

Kolejną cykliczną atrakcją, dostępną w gminie Michałowice przez całe wakacje, jest kino plenerowe. Odbyły się już dwa seanse – jeden w Regułach, drugi w Granicy. Zaplanowanych jest jeszcze osiem, także w innych gminnych miejscowościach. Repertuar jest zróżnicowany – wyświetlane są zarówno filmy familijne, np. „Moje wakacje z Rudym”, „Chłopiec z burzy”, jak i cięższe gatunkowo produkcje, np. „Oficer i Szpieg” Romana Polańskiego.

Uczestnictwo w każdym z tych wydarzeń wymaga zapoznania się z regulaminem i przestrzegania zasad związanych z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19.

Zaplanowane są jeszcze 4 kiermasze, z których najbliższy odbędzie się 25 lipca. Start o godz. 10.00. Zapraszamy!

UG Michałowice

MS 12-13/2020, 9 lipca 2020