DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

REGUŁY. „Śniadanie prasowe” w Urzędzie Gminy Michałowice

„Parkuj i jedź” z Reguł

We wtorek 23 lipca w Urzędzie Gminy Michałowice odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowemu parkingowi „Parkuj i Jedź” wybudowanemu i uruchomionemu w czerwcu tego roku przy budynku urzędu.

Parking na 114 samochodów sfinansowany został w 80 procentach z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Mazowieckiego 2014–2020. Oprócz miejsc postojowych dla samochodów (w tych 114 stanowiskach znalazło się 5 miejsc dla osób z niepełnosprawnością i 1 do ładowania samochodów elektrycznych) na parkingu ustawiono również wiatę na 45 rowerów z dwoma stanowiskami do ładowania rowerów elektrycznych.

W centrum parkingu wybudowano niewielki skwer z zielenią i drzewami, wokół którego stoi 16 ławek. Ciekawostką są 4 ławki z indukcyjnymi ładowarkami do telefonów komórkowych (zasilane energią słoneczną).

Ponieważ parking zbudowany jest w systemie Parkuj i Jedź, na konferencji obecna była pani Jolanta Dałek – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych spółki WKD. Jej obecność była okazją do zadania pytań na temat inwestycji WKD w rozbudowę linii w kierunku Podkowy Leśnej. Pani Dałek podkreśliła, że WKD inwestuje w projekt nowej linii kolejowej.

Wójt Michałowic, pani Małgorzata Pachecka dodała, że niedawno otwarty parking nie jest jedyną inwestycją służącą zmniejszeniu smogu komunikacyjnego w gminie Michałowice i pokrótce opowiedziała o planach gminy na najbliższe miesiące związanych z rewitalizacją terenów zielonych i rozbudową parkingów „Parkuj i jedź”.

Marcin Bójko

MS 12/2019, 25 lipca 2019