DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Rower miejski? Na razie tylko na obszarze Warszawy

Postanowiliśmy sprawdzić, czy w naszym regionie w dobie zagrożenia epidemicznego – wywołanego przez wirusa SARS-CoV-2 użytkownicy mogą bezpiecznie korzystać z miejskich systemów rowerowych. Okazuje się, że w większości miejsc systemy wypożyczeń w ogóle nie zostały uruchomione.

Miasto Stołeczne Warszawa poinformowało, że operator Warszawskiego Roweru Publicznego działa i dezynfekuje newralgiczne elementy systemu.

Firma Nextbike – operator systemu – dezynfekuje elementy, z którymi bezpośredni kontakt mają użytkownicy. W ramach prac serwisowych specjalnymi preparatami czyszczone są kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji. Jednakże dobrze, by podróżujący rowerami Veturilo jechali w rękawiczkach.

Operator – Nextbike – dotychczas obsługiwał także rowery miejskie w Michałowicach oraz w Pruszkowie. Zapytaliśmy, jak w tych gminach wygląda sytuacja.

Gmina Michałowice przełożyła termin składania ofert na system rowerowy. Pruszkowski Rower Miejski rusza dopiero w połowie kwietnia – odpowiedział nam Zespół Komunikacji Nextbike.

Jak sytuacja wygląda w Ożarowie Mazowieckim? – System nie jest uruchomiony. W związku z zaistniałą sytuacja nie jest nam również znany termin inauguracji funkcjonowania Oz-Bike – poinformował Bartłomiej Zacharczuk, Kierownik Biura Obsługi Klienta firmy ROOVEE S.A.

Z Urzędu Miejskiego w Piastowie otrzymaliśmy informację, że system miejskich rowerów nie działa i na pewno nie zostanie w najbliższym czasie uruchomiony. Operator – Acro Bike – przypomniał, że swoje rowery wypożyczył 2 lata temu firmie, która prowadziła wynajem skuterów na minuty na terenie Piastowa na czas kilkumiesięcznego pilotażu.

Agnieszka Gorzkowska

MS 5/2020, 26 marca 2020