DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ogień strawił połowę hali

Późnym popołudniem w środę, 18 marca, oczy wielu mieszkańców zwrócone były na ogromne kłęby czarnego dymu, który unosił się nad Gołąbkami, Szamotami w stronę Dzielnicy Włochy. Media społecznościowe błyskawicznie obiegły zdjęcia i filmy. Do naszej Redakcji także nadesłane zostały fotografie. Opublikowaliśmy wstępną informację na naszym Facebooku.

Zaniepokojeni mieszkańcy nowych osiedli na terenach poprzemysłowych Ursusa mówili nam, że myśleli o zaprószeniu ognia na pobliskiej budowie przez robotników. Okazało się, że tuż przed 18:00 zapaliła się hala nieopodal Ożarowa Mazowieckiego i węzła Konotopa. Wtedy także do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w powiecie Warszawskim Zachodnim doszło zgłoszenie o pożarze hali magazynowej należącej do firmy Smart Trading Company Sp. z o.o w Jawczycach przy ul. Pilnej.

Na miejsce rozdysponowane zostały siły i środki zarówno z powiatu warszawskiego zachodniego, jak i m. st. Warszawy. W akcji gaśniczej uczestniczyło 26 zastępów i blisko 80 strażaków. Hala ma powierzchnię między 2000-2500 m2, spaliło się 1000 m2 części magazynowej tej hali. W drugiej części nadpaleniu uległ dach. Udało ocalić się część biurową. W spalonej części pracownicy firmy trudnili się obróbką materiałów metalowych, prawdopodobnie składowana była także tam elektronika. Po godzinie 19:00 pożar został opanowany, a godzinę później działania gaśnicze zostały zakończone – relacjonował Kazimierz Jaworski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w powiecie Warszawskim Zachodnim. Na szczęście, na miejscu nie było osób poszkodowanych.

Agnieszka Gorzkowska

Zdjęcie Aleksander Brych

MS 5/2020, 26 marca 2020