DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ktoś się zabawia w myśliwego?

Duży niepokój – nie tylko nasz – wzbudziły zdjęcia na jednym z forów internetowych. Dwóch mieszkańców Pruszkowa opublikowało zdjęcia uszkodzonych szyb swoich okien. Obawiają się, że ktoś w ich okna oddał strzał z jakiejś broni.

Dziś to może bezmyślna zabawa, ale jutro strzały mogą zostać skierowane w kierunku ludzi albo zwierząt. Zdjęcia i opisy w Internecie uszkodzonych przez rzekome pociski szyb miały pochodzić z miejsc zamieszkania przy ul. Helenowskiej oraz Działkowej w Pruszkowie. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie.

Do pruszkowskiej komendy napłynęło jedno zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia prawdopodobnie przy użyciu wiatrówki. Zgłoszenie pochodzi z domu jednorodzinnego z ul. Działkowej z 20 marca br. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie. Na chwilę obecną, dla dobra postępowania, nie możemy udzielać informacji. Trwają czynności procesowe zmierzające do ustalenia i zatrzymania ewentualnych sprawców tego uszkodzenia. Jeżeli czyn ten okaże się przestępstwem z art. 288, paragrafu 1 Kodeksu Karnego, czyli uszkodzenia mienia, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Może się również zmienić kwalifikacja czynu – poinformowała Karolina Kańka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie.

Z ulicy Helenowskiej nikt do tej pory nic nie zgłosił. Poszkodowany musi zgłosić osobiście zawiadomienie o przestępstwie, jak również wniosek o ściganie sprawcy. Najlepiej zaraz po zdarzeniu, aby ułatwić pracę policji na miejscu – w dokonaniu oględzin i zebraniu rzetelnego materiału dowodowego.

Agnieszka Gorzkowska

MS 5/2021, 1 kwietnia 2021