DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

200 tys. zł dla Szpitala Powiatowego i 125 tys. zł dla służb powiatowych i Domu Pomocy Społecznej na pomoc w walce z koronawirusem

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego podjął decyzję o przekazaniu Szpitalowi Powiatowemu w Pruszkowie 100 tys. zł na zakup respiratora medycznego i środków ochrony osobistej, które są niezbędne w związku z epidemią koronawirusa. Kolejne 100 000 zł na pomoc dla szpitala przekazała Gmina Brwinów. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup masek, przyłbic, rękawiczek, kombinezonów oraz środków dezynfekcyjnych.

Pomoc zostanie udzielona nie tylko szpitalowi, ale dodatkowo:

  • 100 000 zł zostanie przeznaczone na zakup środków ochronnych i dezynfekcyjnych dla powiatowych służb: Policji, Straży Pożarnej oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
  • 20 000 zł dla Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Pruszkowie przekazała Gmina Brwinów
  • 5 000 zł dla Domu Pomocy Społecznej w Czubinie z przeznaczeniem na zakup rękawiczek ochronnych, przyłbic oraz kombinezonów ochronnych.Liczymy na to, że przekazane środki finansowe w istotny sposób poprawią bezpieczeństwo pracowników szpitala. W okresie rosnącego zagrożenia związanego z szerzeniem się koronowirusa wzmacnianie bezpieczeństwa Szpitala Powiatowego w Pruszkowie, osób w nim zatrudnionych oraz pacjentów, jest dla władz powiatu zadaniem priorytetowym - podkreśla Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski. Bardzo dziękujemy też za wsparcie Gminie Brwinów i burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu – dodaje Starosta Pruszkowski.

Dodatkowo wczoraj Straży Pożarnej, Policji, PSSE, PIW i PINB w Pruszkowie przekazano 800 sztuk masek wielokrotnego użytku wraz z filtrami.

Wszystkie podjęte działania mają jeden nadrzędny cel: zadbanie o zdrowie i życie Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego.


Rzecznik Prasowy Powiatu Pruszkowskiego
Pruszków, 17.04.2020 r.