DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wernisaż wystawy malarstwa Renaty Biłozór

Jeden z najbardziej niezwykłych i fascynujących kwiatów świata jest motywem przewodnim wystawy malarstwa Renaty Biłozór pt.: „Zatoka ciszy”. Jej wernisaż odbył się 24 stycznia br. w Urzędzie Gminy Michałowice. To był wspaniały wieczór ze sztuką, który zgromadził ponad 100-osobową widownię. 

Obrazy malarki tworzą opowieść z jej podróży po świecie, podczas której zainspirował ją jeden z najbardziej niezwykłych i fascynujących kwiatów – kwiat lotosu. Cykl obrazów „Zatoka ciszy” jest wyrazem piękna i harmonii jakie on tworzy. – Dla mnie lotos to symbol pozostawania sobą bez względu na to co się dzieje wokół. Symbol rozkwitu, który jest możliwy w naszym życiu z każdym wschodem słońca. Przypomina mi o tym, że tak naprawdę nikt i nic z zewnątrz nie może zniszczyć naszego wewnętrznego Piękna, które wciąż na nowo się w nas odradza” – mówiła artystka podczas wernisażu.

Renata Biłozór jest mieszkanką Komorowa od urodzenia. Pierwsze jej prace powstały w komorowskiej szkole pod okiem Pani Lucyny Górskiej – wieloletniej nauczycielki plastyki, która zaszczepiła w swojej uczennicy  zamiłowanie do sztuki. Kolejnym etapem było Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, a w 2002 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem na wydziale malarstwa w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją malarstwo ścienne.

Kurator i opiekun wystawy – Pani Dominika Małgowska – witając przybyłych gości podkreśliła, że dzięki wspierającej sztukę Małgorzacie Pacheckiej – wójt gminy Michałowice, urząd stał się miejscem, gdzie artyści mogą prezentować swoje prace i dzielić się z innymi swoją twórczością.     

Piątkowy wernisaż uświetnił koncert młodych, ale jakże wszechstronnie utalentowanych artystek: Niny Salwy (gitara) i Weroniki Wrzos (pianino), które wykonały m.in. utwory Bacha i Hellera.  

Miłą niespodzianką dla uczestników wernisażu był katalog z twórczością Renaty Biłozór, prezentujący – obok prac malarskich – wiersze artystki.

W wernisażu wystawy uczestniczyła Pani wójt gminy Michałowice. Gratulując autorce przepięknych prac, skierowała również specjalne podziękowania do Pani Dominiki Małgowskiej, dzięki której  sala urzędu gminy  zamieniła się w profesjonalny salon wystawienniczy.     


Wystawa „Zatoka ciszy” będzie czynna do końca lutego, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu. Urząd Gminy Michałowice, Reguły, al. Powstańców Warszawy 1. Serdecznie zapraszamy.


UG Michałowice

Zdj. Mariusz Marcysiak

MS 2/2020, 6 lutego 2020