DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wielki Koncert Noworoczny

Ursus przywitał 2019 rok wspaniałym koncertem. W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, w Ośrodku Kultury „Arsus” wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Artyści przyjechali w 100-osobowym składzie. Powitała ich gorąca, ursusowska publiczność w liczbie 500 osób. Przed koncertem Renata Rokicka z „Arsusa” zaprosiła na scenę władze Ursusa. Burmistrz Bogdan Olesiński z zastępcami – Kazimierzem Sternikiem i Wiesławem Krzemieniem złożyli wszystkim życzenia noworoczne. Burmistrz Olesiński zaprosił również na scenę, obecną na sali Marię Łukaszewicz – Przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów Rady Warszawy i korzystając z okazji wyraził nadzieję, że uda się wspólnie zdobyć pieniądze na nowy Ośrodek Kultury Arsus. Wiceburmistrz Sternik dodał, że byłoby pięknie, gdyby w przyszłym centrum kultury znalazła się sala, mieszcząca tylu widzów, co obecna. Dyrektor Ośrodka, Bogusław Łopuszyński witając zebranych przypomniał o przypadającym na ten dzień święcie.

Koncert rozpoczął chór mieszany, w mundurach różnych rodzajów wojsk, kolędą „Wśród Nocnej Ciszy”. Ponieważ właśnie rozpoczął się karnawał, oprócz kolęd i pastorałek w programie znalazły się znane arie i duety operetkowe, fragmenty musicali ze światowego repertuaru i przeboje szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, m.in.: West Side Story, Skrzypek na dachu, Granada, Nie, niczego nie żałuję Edith Piaf, Aida – musical Eltona Johna. Była klasyka i balet nowoczesny. Na scenie królowały śpiew i taniec. Zachwycały wspaniałe stroje, piękne kobiety, eleganccy mężczyźni.

Całość dopełniał świetny akompaniament orkiestry Wojska Polskiego, a także doskonale dopasowane, nowoczesne oświetlenie.

Miejmy nadzieję, że dyrekcja Arsusa przez cały rok będzie nam sprawiała wiele radości, zapraszając do Ursusa tak świetnych artystów, zespoły, kabarety i przedstawienia teatralne.

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 01/2019, 17 stycznia 2019